Chór mieszany czterogłosowy składa się w chwili obecnej (styczeń 2018) z 21 osób. Członkowie nasi to Panie i Panowie w różnym wieku, przeważnie bez specjalnego przygotowania muzycznego. Jesteśmy chórem amatorskim, którego motorem działania jest chęć służenia Bogu i ludziom uczestniczącym w liturgii poprzez muzykę.

Prezes: p. Wiesław Kapułka (tel. 668 119 001)
Dyrygent: p. Sylwia Tomaszewska-Siedlarz
Opiekun: ks. Stanisław Michalik
Próby chóru: czwartek, godz. 18.30

„Kto śpiewa, ten dwa razy się modli”
(św. Augustyn)

Muzyka sakralna znacząco wpisuje się w służbę wiary i ewangelizacji świata. Wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego, a owocność słuchania wspomagana jest muzyką i śpiewem.

Są one swoistym nośnikiem dla treści zawartych w słowie Bożym, które z poziomu zmysłów przechodzą na poziom ducha. Wszystko to zaś po to, by podnosić serca słuchaczy ku Bogu, by inspirować ich Bożym pięknem i prowadzić do oddawania Mu chwały.

Powodowani chęcią powiększania obszaru piękna zawiązaliśmy w 2013 r. Kameralny Chór Parafialny przy par. św. Heleny w Nowym Sączu. W pierwszym roku działalności kierownictwo objął prof. Mieczysław Sokołowski, a od września 2014 r. chórem dyryguje p. Sylwia Tomaszewska – Siedlarz, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Opiekunem chóru jest ks. Proboszcz Stanisław Michalik.

Chór mieszany czterogłosowy składa się w chwili obecnej (styczeń 2018) z 21 osób. Członkowie nasi to Panie i Panowie w różnym wieku, przeważnie bez specjalnego przygotowania muzycznego. Jesteśmy chórem amatorskim, którego motorem działania jest chęć służenia Bogu i ludziom uczestniczącym w liturgii poprzez muzykę.

Plan pracy i zakres działania:

• ​próba w czwartek o 18.30 (1,5h), próba dodatkowa w zależności od potrzeb
  • dwa razy w roku odbywają się warsztaty muzyczne
  • udział chóru we Mszy świętej niedzielnej, raz w miesiącu (po opanowaniu materiału)
  • czynne uczestnictwo chóru podczas ważnych Świąt i Nabożeństw (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Odpust Parafialny)
  • inne święta i uroczystości uzgodnione z ks. Opiekunem

Chórzyści prezentują swój dorobek również na koncertach kolęd lub z okazji święta św. Cecylii, a od 2015 r. jako jeden z kilku zespołów, chór występuje w Sali ratuszowej Miasteczka Galicyjskiego w ekumenicznym koncercie noworocznym.

Nasz zespół to przede wszystkim grupa dobrych znajomych mających wspólną pasję, którą jest muzyka. Chcemy przekazywać bogactwo muzyki sakralnej, która zachwyca i dotyka swą treścią ludzkich serc. Chcemy dzielić się nią z każdym, kto ma chęć, aby uczestniczyć w tym doświadczeniu jako chórzysta.

Jeżeli nasze idee są Ci bliskie – przyłącz się do nas, zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi.

Przyjdź, posłuchaj, zostań i śpiewaj z nami.

Nie musisz mieć muzycznego wykształcenia; wszelkie niezbędne umiejętności nabędziesz w trakcie wspólnych spokań i występów. Nie obawiaj się! Wystarczy odważyć się na zaledwie jeden krok, a że „nie święci garnki lepią” – inni mogą, Ty również możesz. ZAPRASZAMY !