1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya; w czwartek święto Przemienienia Pańskiego; w sobotę wspomnienie św. Dominika.
  2. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczyna się TYGODNIOWY ODPUST KU CZCI PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W NOWOSĄDECKIEJ BAZYLICE ŚW. MAŁGORZATY. Na afiszach jest podany porządek nabożeństw dla poszczególnych grup życia społecznego, które są na ten czas zapraszane. Podczas odpustu: Msza Święta dla Róż Żywego Różańca będzie dzisiaj o godz. 17.00. We wtorek na wszystkich Mszach św. będzie błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa. W środę o godz. 9.00 Msza św. dla Liturgicznej Służby Ołtarza i DSM. W czwartek w święto Przemienienia Pańskiego sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi pasterz naszej diecezji Bp. Andrzej Jeż. Zakończenie odpustu w niedzielę 9 sierpnia. W miarę możliwości wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w organizowanych nabożeństwach w czasie odpustu.
  3. W związku z dzisiejszym spotkaniem Róż Żywego Różańca na odpuście w poniedziałek nie będzie zmiany tajemnic różańcowych w naszej parafii. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wspólnotę Rodzin Kapłańskich i Zakonnych oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza i młodzież. W pierwszy piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i modlimy się w intencji misji oraz wspieramy działalność misyjną Kościoła ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek wszyscy kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych rano od godz. 8.00. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 16.00.
  5. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dziękujemy za dokonane w ostatnim tygodniu wpłaty na bankowe konto parafii na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
  7. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności Robert Plata i Justyna Połomska. Wieczne odpoczywanie …