XXIX Niedziela zwykła – 17.10.2021

Zgromadzeni na Eucharystii jako Kościół-wspólnota chcemy słuchać słowa Jezusa, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu. Pamiętając, że owocem Jego śmierci jest dar Ducha Świętego, prośmy o umiejętność aktywnego podjęcia odpowiedzialności za dobro Kościoła. Niech rozpoczynający się dzisiaj diecezjalny etap synodu zwołanego przez papieża Franciszka przyniesie błogosławione owoce.

Ogłoszenia

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty. W poniedziałek przypada dzień imienin ks. Łukasza Ruchały pamiętajmy o modlitwie w jego intencji. We wtorek 19 października z racji Roku św. Józefa możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W środę wspominamy św. Jana Kantego. W piątek uroczystość św. Jana Pawła II, pap., patrona Małopolski, w naszej parafii po Mszy św. będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na misje.
  2. W środę na różaniec, Mszę św. i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Akcję Katolicką naszej parafii.
  3. W czwartek odbędzie się spotkanie formacyjne dla uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1830. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.
  4. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony pamięci o zmarłych. Z tej okazji uporządkujmy groby naszych bliskich; pamiętajmy też o modlitwie za zmarłych. Można już z kościoła zabierać przygotowane kartki na wypominki listopadowe i całoroczne.
  5. W niedzielę 24 października Klub Seniora działający przy Akcji Katolickiej naszej parafii organizuje Kiermasz z którego dochód będzie przekazany Caritas Polska w ramach akcji Rodzina – Rodzinie. Na kiermaszu będzie można nabyć wyroby własnoręcznie wykonane przez członków Klubu Seniora oraz inne upominki w cenie 10 zł i więcej. Przez udział w Kiermaszu zachęcamy do wsparcia rodzin w Libanie i Syrii. Z góry dziękujemy za dar serca.
  6. W sobotę 23 października o godz. 800 z parkingu przy kościele wyjazd autobusu na Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca. Osoby, które zgłosiły swój udział w tym spotkaniu prosimy o punktualne przybycie.
  7. Msza św. z okazji święta św. Łukasza – patrona służby zdrowia, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 24 października o godz. 1515 w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu. Na tę Mszę św. szczególnie zapraszamy pracowników służby zdrowia.
  8. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.