1. W rozpoczynającym się dziś okresie Adwentu, zachęcamy wszystkich do podjęcia adwentowych postanowień, które pomogą nam zerwać ze złem. Zachęcamy, z zachowaniem wymogów sanitarnych, do udziału w Mszach św. roratnich. Roraty będą w dni powszednie codziennie w kościele św. Heleny rano o godz. 700 a w kościele Krzyża Świętego od poniedziałku do piątku o godz. 1800. W związku z ograniczeniami epidemicznymi przed Mszą św. nie będzie procesji z lampionami. Lampiony będziemy zapalać na początku Mszy św. bez procesji. Zachęcamy dzieci i wszystkich parafian jeżeli nie będzie możliwości uczestnictwa w roratach w kościele do korzystania z internetowej transmisji Mszy św. roratniej z naszego kościoła. Dzieci przychodzące z rodzicami do kościoła również nie będą zabierać do domu figurki Pana Jezusa. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie szczególnie prosimy rodziców, aby zatroszczyli się o to, by dzieci jak najlepiej przygotowały się na święta Bożego Narodzenia.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Andrzeja, Apostoła; w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego; w piątek św. Barbary.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek naszą modlitwą i ofiarą składaną do skarbonki wspieramy misyjną działalność Kościoła. W pierwszy piątek Msza św. roratnia dla dzieci będzie o godz. 1630. Natomiast po Mszy św. o godz. 1800 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W piątek przypada 10. rocznica śmierci ks. Prałata Jana Pancerza. Msza św. za zmarłego ks. Prałata będzie o godz. 1630. W pierwszą sobotę o godz. 1715 Misyjny Krąg Rodzin poprowadzi nabożeństwo pierwsze soboty miesiąca. W pierwszy piątek jak zwykle udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  5. Serdeczne dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na remont dachu naszego kościoła. Dziękujemy również za dokonane na ten cel wpłaty na bankowe konto parafii. Każda ofiara wpłacona na parafialne konto oraz podpisana i złożona w kopercie jest zapisywana w księdze fundacji remontu dachu. Bóg zapłać.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka: dzisiaj jest Gość niedzielny z kalendarzem na 2021 r. i Niedziela z płytą CD zawierającą zapis rekolekcji przygotowujących nas do całkowitego oddana się Jezusowi przez Maryję.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: Paweł Iwański i Józef Berowski. Wieczne odpoczywanie …