1. Jutro w poniedziałek po pierwszej niedzieli na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 różaniec poprowadzi Parafialny Apostolat Trzeźwości. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; w środę św. Jana z Dukli; w sobotę święto św. Benedykta, patrona Europy.
 3. W piątek 10 lipca w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszyscy postarajmy się, aby w piątek znaleźć czas na osobiste spotkanie z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja będzie mieć następujący porządek:
  • 8.00 – Msza św. i rozpoczęcie adoracji. W piątek nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 w kościele Krzyża Świętego;
  • 9.00 – adorują parafianie z ulic: Dunikowskiego, Św. Heleny, gen. Gizy, O. Papczyńskiego, Ks. Ściegiennego, Rzeźbiarskiej, Jaworowej i Klonowej;
  • 10.00 – adorują parafianie z ulic: Lachów Sądeckich, Meissnera, Witkacego, Gazdowskiej, gen Maczka, Modrzewiowej i Jesionowej;
  • 11.00 – adorują parafianie z ulic: Krakowskiej, Dmowskiego, Całkowej i Axentowicza;
  • 12.00 – adorują parafianie z ulic: Marcinkowickiej, Białej, Jodłowej, Nowej i Jagodowej;
  • 13.00 – adorują parafianie z ulic: Witosa, Szkolnej, Słonecznej, Magazynowej, Krótkiej i Banacha;
  • 14.00 – adorują parafianie z ulic: Limanowskiej, Bocznej, Sicie, Batalionów Chłopskich, Leśnej i Podgórskiej;
  • 15.00 – adorują parafianie z ulic: Dunajcowej, Kosmonautów, Uroczej, Miłej, Prostej, Pilotów, Wiejskiej, Czeremchowej, Zabawy, Szewskiej, Opłotki, Chełmieckiej i Rozwadowskiego;
  • 16.00 – adorują parafianie z ulic: Szerokiej, Rolnej, Ogrodowej, Kwiatowej, Świerkowej, Zielonej, Gołębiej, Gajowej, i Łącznej;
  • 17.00 – adorują parafianie z ulic: Papieskiej, Starowiejskiej, Małowiejskiej, Oleandrów, Chabrów, Kaktusów i Narcyzów.
  Prosimy, aby z każdego wyznaczonego rejonu parafii przygotować 30 minutową adorację a resztę czasu pozostawić na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Adorację niech poprowadzą członkowie Róż różańcowych lub Stowarzyszeń działających w parafii. Dzieci na adorację przychodzą razem z rodzicami. Jeżeli to możliwe przychodźmy na adorację w czasie wyznaczonym dla swojego miejsca zamieszkania. Ale każdy może przyjść w dowolnym czasie.
 4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać. Obecnie ze względu na warunki atmosferyczne prace zostały przerwane do połowy sierpnia. Mamy nadzieję, że do końca roku uda się zakończyć w całości remont dachu naszego kościoła.
 5. W gablocie ogłoszeń znajdują się informacje na temat tegorocznej Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka: Gość Niedzielny i Niedziela.
 7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Witold Łomnicki. Wieczne odpoczywanie…