1. Wszystkim przychodzącym do kościoła przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa, zachowania bezpiecznej odległości oraz o dezynfekcji rąk. Zachęcamy wszystkich do przyjmowania Komunii św. na rękę. Przy okazji przypominamy, aby wchodząc do świątyni pamiętać o ubraniu właściwego stroju i wyłączeniu telefonu komórkowego.  
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Wawrzyńca; we wtorek wspomnienie św. Klary; w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika; w sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. W czwartek 13 sierpnia, w związku z zaostrzeniem restrykcji sanitarnych, nie będzie procesji z kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej do krzyża przy ul. Leśnej. W czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 a nabożeństwo fatimskie rozpocznie się w kościele o godz. 20.00. Prosimy, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej podczas procesji nieśli obecni na nabożeństwie Ojcowie.
  4. W sobotę15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP zwana popularnie świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto obowiązkowe. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie wiązanek z ziół i kwiatów.
  5. Informujemy, że w niedzielę 23 sierpnia będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci św. Heleny, patronki naszej parafii.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i Niedziela.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Mirosław Świerczewski. Wieczne odpoczywanie …