1. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na pomoc dla poszkodowanych podczas wybuchu w Bejrucie.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jacka; w czwartek św. Bernarda, opata; w piątek św. Piusa X, papieża; w sobotę NMP Królowej. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W piątek i sobotę od godz. 17.30 okazja do spowiedzi św. przed odpustem parafialnym.
  3. W poniedziałek 17 sierpnia wyrusza z Tarnowa XXXVIII Piesza Tarnowska Pielgrzymka na Jasną Górę. W związku z epidemią w tym roku każda grupa będzie pielgrzymować tylko jeden dzień. Natomiast wszyscy możemy przeżywać pielgrzymkę korzystając z transmisji radia RDN Małopolska i aplikacji internetowej i w ten sposób duchowo pielgrzymować na Jasną Górę. W naszej parafii przez cały czas trwania pielgrzymki, zapraszamy codziennie na godz. 20.30 do kościoła na wspólną modlitwę za pielgrzymów i apel.
  4. W przyszłą niedzielę 23 sierpnia w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Heleny, patronki naszej parafii. Msza św. w kościele św. Heleny będzie o godz. 13.30 a w kościele Krzyża Świętego o godz. 6.30, 8.00, 9.30, suma odpustowa o godz. 11.00 i po południu o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył O. Józef Krzemiński, który także wygłosi kazania podczas odpustu. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. ks. Łukasza Pukło jako podziękowanie za czteroletnią pracę duszpasterską w naszej parafii i z prośbą o błog. Boże w dalszej posłudze kapłańskiej na nowej placówce.
  5. Wszystkim przychodzącym do kościoła przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa, zachowania bezpiecznej odległości oraz o dezynfekcji rąk. Zachęcamy wszystkich do przyjmowania Komunii św. na rękę.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i Niedziela.