1. We wtorek 1 września o godz. 16.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej przy Parafii św. Heleny. Natomiast dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu rozpoczęcie roku szkolnego będzie na Mszy św. o godz. 18.00. Na te Msze św. zapraszamy także rodziców.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap.
  3. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. nie będzie na plebani spotkania Wspólnoty Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek modlimy się w intencji misji i wspieramy misyjną działalność Kościoła ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Natomiast po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych: ks. Proboszcz rano od godz. 8.00, pozostali księża od godz. 13.00. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w środę i czwartek od godz. 17.00 a w piątek od godz. 16.00. Ponieważ obecnie w naszej parafii pracuje czterech księży, dlatego bardzo prosimy, aby korzystać z sakramentu pokuty już w środę i czwartek a nie odkładać jej na pierwszy piątek. W pierwszą sobotę rano po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Natomiast o godz. 17.15 Misyjny Krąg rodzin przeprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. 
  5. W związku z tym, że w tym roku nie można było zorganizować tradycyjnego Festynu parafialnego, z którego dochód przeznaczany był na remont dachu naszego kościoła, dlatego organizatorzy festynu przygotowali cegiełki dzięki którym możemy wesprzeć parafię. W przyszłą niedzielę 6 września, wychodząc z kościoła możemy nabyć taką cegiełkę w cenie 10 zł. Wszyscy nabywający cegiełki otrzymają upominek. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w takiej formie festynu i wsparcia parafii.
  6. Do końca września trwają zapisy chłopców, którzy chcą pełnić posługę ministranta oraz dzieci do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapisywać można się w szkole u swojego księdza katechety.
  7. W związku z trwającą epidemią wszystkim przychodzącym do kościoła przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa, zachowania bezpiecznej odległości oraz o dezynfekcji rąk. Jeżeli widzimy, że w kościele jest więcej osób, wtedy możemy zejść do dolnego kościoła. Zachęcamy także do przyjmowania Komunii św. na rękę.
  8. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i Niedziela oraz dla dzieci młodszych i starszych Promyczek dobra oraz Mały Gość Niedzielny.