XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020

 

Ogłoszenia

  1. W czwartek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Różaniec będzie codziennie o godz. 1715, po nabożeństwie różańcowym Msza św. Zachęcamy wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału we wspólnej modlitwie różańcowej.  Również w kościele św. Heleny można gromadzić się na różaniec o godz. 1800.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męcz.; we wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. We wtorek przypada dzień imienin ks. Michała pamiętajmy o modlitwie w jego intencji. W środę przypada wspomnienie św. Hieronima; w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w piątek św. Aniołów Stróżów.     
  3. W poniedziałek 28 września będzie miała miejsce ogólnopolska akcja „Koronka na ulicach miast”. W naszej parafii Akcja Katolicka o godz. 1500 zaprasza do wspólnej modlitwy na skrzyżowaniu obok budynku Gminy Chełmiec oraz na skrzyżowaniu ul. Marcinkowickiej i ul. Jagodowej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji spowiedź św. będzie w środę i czwartek od godz. 1700 a w piątek od godz. 1600. W pierwszy czwartek modlimy się za wszystkich powołanych do kapłaństwa i do życia zakonnego oraz prosimy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. W pierwszy piątek modlimy się w intencji misji i wspieramy działalność misyjną Kościoła ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek o godz. 1630 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dla dzieci. O godz. 1715 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek jak zwykle udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W pierwszą sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP, rano po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W pierwszą sobotę o godz. 1715 rozpocznie się różaniec połączony z nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca.
  5. Dziś (27 września - niedziela) obchodzimy Międzynarodowy Dzień osób Głuchych. Kościół nie zapomina także o osobach mających problemy ze słuchem. W związku z tym informujemy, że w naszej diecezji działa specjalistyczne duszpasterstwo dla niesłyszących i słabosłyszących. Msze św. dla głuchych i słabo słyszących odprawiane są w I-wszą i III-cią niedzielę miesiąca o godzinie 1000, w Nowym Sączu przy Bazylice św. Małgorzaty w Kaplicy Przemienienia Pańskiego, wejście od ul. Ducha Świętego.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest: Gość niedzielny, Niedziela oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.