Ogłoszenia

  1. Dzisiaj w Dniu Papieskim przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą stypendiami młodzież z ubogich rodzin. Zachęcamy w miarę możliwości do wsparcia tej inicjatywy.

  2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nabożeństwo różańcowe jest codziennie o godz. 1715. Mimo wielu obowiązków, które trzeba codziennie podejmować, wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.

  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek św. Teresy od Jezusa; w piątek św. Jadwigi Śląskiej a w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego. W przyszłą niedzielę przypadają imieniny ks. Łukasza Ruchały. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji. Msza św. dla pracowników Służby Zdrowia będzie odprawiona w przyszłą niedzielę 18 października o godz. 1515 w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na misje.

  4. We wtorek 13 października na godz. 2000 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Na procesję przynieśmy świece lub lampiony. Figurę M.B. Fatimskiej prosimy aby nieśli przedstawiciele Róż różańcowych.

  5. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej w naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich nauczycielach, katechetach oraz wychowawcach dzieci i młodzieży.

  6. W czwartek o godz. 1900 odbędzie się w kościele spotkanie formacyjne dla uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.

  7. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony pamięci o zmarłych. Z tej okazji uporządkujmy groby naszych bliskich; pamiętajmy też o modlitwie za zmarłych. Można już z kościoła zabierać przygotowane kartki na wypominki listopadowe i całoroczne.

  8. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i Niedziela. W Gościu Niedzielnym jest płyta z filmem „Ziemia Maryi” jest to piękny obraz o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Krzysztof Marcisz. Wieczne odpoczywanie …