1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów a w przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych.
  2. W naszej parafii w środę, czwartek i piątek od godz. 1630 spowiedź św. przed uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty po to, aby móc przez zyskiwanie odpustów skutecznie pomagać duszom cierpiącym w czyśćcu.
  3. W uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą w kościele Krzyża Świętego tak jak w niedzielę. Natomiast w kościele św. Heleny na cmentarzu Msza św. będzie po różańcu za zmarłych około godz. 1500. W związku z nasilającą się epidemią w naszej parafii nie będzie procesji na cmentarzu. O godz. 1400 rozpocznie się w kościele na cmentarzu modlitwa różańcowa za zmarłych z okolicznościowym kazaniem. Cmentarz jest nagłośniony dlatego w tym czasie można gromadzić się przy grobach swoich bliskich z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie na cmentarzu zbiórki ofiar na rzecz naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Seminarium będzie można wesprzeć ofiarą do puszki po Mszach świętych w kościele. Na cmentarzu w Rdziostowie o godz. 1300 Msza św. i różaniec za zmarłych.
  4. W dniach od 1 – 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy i ofiarować go za zmarłych. Odpust zupełny możemy zyskać jeden raz na dzień i ofiarować za jedną duszę. Warunki odpustu zupełnego:
  • stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św.
  • odmówienie modlitwy Wierzę w Boga … i Ojcze nasz …
  • odmówienie jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca świętego
  • nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych
  • wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego.
  1. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest: Gość Niedzielny, Niedziela i dla dzieci Mały Gość Niedzielny
  2. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Stanisława Cewka. Wieczne odpoczywanie …