Ogłoszenia

  1. Od dzisiaj przychodząc do kościoła możemy zajmować miejsca tylko tam gdzie są położone plakietki (plakietka powinna być przed nami). W praktyce to dwie osoby w co drugiej ławce. Jeżeli nie będzie już wolnych miejsc można zejść do dolnego kościoła. Bardzo prosimy o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących obostrzeń sanitarnych.
  2. Wypominki i różaniec za zmarłych w dni powszednie jest o godz. 1730. W dalszym ciągu zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych oczekujących naszej pomocy.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap.; w środę św. Marcina z Tours, bp.; w czwartek św. Jozafata, bpa i męcz.; w piątek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.  
  4. W środę w Narodowe Święto Niepodległości, pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny, po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Już od dzisiejszej niedzieli przychodząc do kościoła możemy nabywać świece rozprowadzane przez Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w Kościele IV Światowy Dzień Ubogich. Z racji Światowego Dnia Ubogich w przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla najbardziej potrzebujących osób w naszej parafii. Te ofiary są zbierane zamiast tradycyjnie rozprowadzanych w tym dniu chlebków miłosierdzia.     
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i Niedziela. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.      
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stanisław Rab. Wieczne odpoczywanie …