Skip links

ODDANIE 33

Oddanie życia Panu Jezusowi przez zawierzenie Maryi

Przeżyj jedyne w swoim rodzaju rekolekcje

ODDANIE 33

Po spotkaniu – 8.02.2023

Informacje organizacyjne

Zapisy na książkę przyjmujemy w zakrystii.

Można ją samodzielnie zamówić klikając link tutaj:
https://oddanie33.pl/zamow-ksiazke

Cena książki: 33 zł
Koszt przesyłki: 17 zł

Na stronie internetowej, na której można zamówić książkę, dostępne są również inne wersje. Treść główna jest taka sama, różnica polega na innych fragmentach rozważań dnia. Jednak prowadzą one do tego samego celu, nie są ani lepsze, ani gorsze. Po prostu – autorami są księża, którzy swoje życie związali z Maryją i poczuli, że mogą pomóc niektórym w przeżyciu rekolekcji Oddanie 33.

Jeśli masz którąkolwiek wersję – korzystaj z niej, a na grupie dzielenia możesz zaznaczyć, że korzystasz z konkretnej wersji.

Ta książka może być Twoją pomocą w rekolekcjach Oddanie 33.

Książka, która jest pomocna w rekolekcjach
Książka, która jest pomocna w rekolekcjach

Jeśli chcesz skorzystać z rekolekcji bez konieczności zakupu książki – wszystkie działania dnia (modlitwy, rozważania, zadania) są zamieszczone na stronie

https://oddanie33.pl/33dni

Inne ustalenia

 1. Codziennie do modlitwy dodajemy jedno „Zdrowaś Maryjo…” w intencji uczestników rekolekcji Oddanie 33. Rozpoczynamy już od dzisiaj, tj. od dnia 8 lutego 2023 roku. Modlitwa ma trwać do końca rekolekcji.
 2. Nasze spotkania będą odbywały się w środy, po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jeśli możesz – przyjdź na Mszę Świętą, ponieważ planowane jest specjalne kilka słów dla uczestników.
  Jeśli chcesz – zapisz sobie w kalendarzu i zarezerwuj czas na spotkanie:
  22.02; 1.03; 8.03; 15.03; 22.03 – te dni wypadają w środy.
 3. Najprawdopodobniej będą utworzone „grupy dzielenia”, ponieważ na naszym pierwszym spotkaniu było nas dużo, a dobrze jest dzielić się przeżyciami, emocjami, problemami z innymi. W mniejszym gronie każdy ma możliwość swobodnej wypowiedzi.
  Pamiętaj! Dzielimy się tym, co dotyczy rekolekcji i powiązanymi sprawami: trudnościami i sukcesami, radościami i smutkami. NIE JESTEŚ ZMUSZANY/ZMUSZANA DO WYPOWIEDZI, po prostu – wszystko robisz dlatego, że chcesz, a nie dlatego że „musisz”. Tak samo w wolności możesz wypowiedzieć się i podzielić Twoim przeżywaniem rekolekcji.
  Nie zważaj na trudności! One z pewnością będą – te wewnętrzne (zniechęcenie, znudzenie, lenistwo…) i te zewnętrzne (brak czasu, większa liczba zajęć, pojawienie się innych przeszkód). Jeśli ich nie doświadczysz – dziękuj za nie Panu Bogu! Jeśli doświadczysz – dziękuj za nie Panu Bogu jeszcze mocniej!
  Jednego możesz być pewny – Maryja nie opuści Cię i z pewnością dopomoże w niebezpieczeństwie!
 4. Dzień przed rozpoczęciem rekolekcji będzie w ogłoszeniach parafialnych przypomnienie o tym, ze rekolekcje rozpoczynają się 20 lutego.
 5. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące rekolekcji – możesz skontaktować się z:
  Pawłem+48 600 488 979 – WhatsUp – FacebookSignal – pawgaw.powiadomienia@gmail.com

Tytułem wstępu

Czym są rekolekcje ODDANIE 33

Rekolekcje polegają na codziennym, świadomym rozważaniu tekstów przygotowanych na konkretny dzień, lekturze duchowej jednego z wybranych mistyków Kościoła, rozważaniu przesłań Matki Bożej z Fatimy lub z innych objawień, rozważaniu Pisma Świętego i wykonaniu małego wyzwania dnia – czynności, która zajmuje niewiele czasu, a ubogaca duchowo i pomaga w przygotowaniu do końcowego aktu zawierzenia.

Najważniejsze informacje

Matka Boża błogosławi!

Do dobrego przeżycia tych rekolekcji potrzebna jest z Twojej strony jedna rzecz: Twoja chęć. Nikt nie zmusza Cię do podjęcia takiego 33-dniowego wysiłku, a więc znajdź w sobie odrobinę zaparcia i spróbuj!

Na drodze rekolekcji spotkasz wiele prób porzucenia, zniechęcenia, będą pojawiały się wymówki… To normalne! Coś, co robisz dla siebie, ale przede wszystkim dla Maryi, zawsze spotyka się z przeciwnościami. Pamiętaj o tym!

I pamiętaj o najważniejszym – nawet największe przeciwności są do pokonania, jeśli pokonuje się je z Jezusem i przy opiece Jego Matki!
I tak będzie i w tym wypadku!

Codzienna  DROGA REKOLEKCYJNA

Codzienna droga rekolekcyjna polega na wykonaniu kilku rzeczy, czynności.
Będzie potrzebny na to czas.
Z praktyki i doświadczenia innych uczestników można się przekonać, że dobrze jest zarezerwować sobie jego odpowiednią ilość – pół godziny, 45 minut. Dobrze jest zaplanować dzień tak, aby czas poświęcony rekolekcjom był czasem faktycznie na to przeznaczonym.
Dobrze jest zaplanować go rano, bo znaczna większość rzeczy do „zrobienia” zawiera zadania na cały dzień (np. „zabieranie” ze sobą Słowa Bożego – nie martw się, nie chodzi o cały egzemplarz Pisma Świętego).
Jednak plan dnia układasz samodzielnie, według własnego uznania, pamiętając o zadaniach, które są przeznaczone na konkretny dzień.

Mała porada: możesz zaglądnąć na kolejny dzień i sprawdzić, czy lepiej zadanie wykonać rano, czy wieczorem.

Krok po kroku do AKTU ZAWIERZENIA

 1. Modlitwa do Ducha Świętego. Otwórz się na działanie Ducha Świętego, ponieważ owoce każdych rekolekcji zależą od Ducha Świętego i naszej otwartości na Jego działanie.
  Jak mówił św. Ludwik: „Duch Święty prowadzi nas do Serca Maryi, które jest Jego królestwem. Dlatego oddanie się Maryi jest niczym innym, jak szczególną łaską Ducha Świętego”.
 2. Rozważanie dnia. Tu znajdziesz wprowadzenie w tematykę konkretnego dnia
 3. Lektura duchowa. W tej części poznajemy nauczanie św. Ludwika, bł. ojca Chaminade, zgłębiamy dokumenty Kościoła oraz zapiski z dzienników Alicji Lenczewskiej.
 4. Światło Matki Bożej. Poznajemy przesłanie z Fatimy, z innych objawień Matki Bożej lub doświadczenie maryjnych świętych i mistyków.
 5. Światło Słowa. Czytamy Słowo Boże, krótki fragment Pisma Świętego.
 6. Wezwanie dnia. Zaproszenie do krótkiego ćwiczenia duchowego związanego z tematem dnia.
 7. Mały wieczernik modlitwy. Najważniejsza część dnia rekolekcji – krótka, osobista modlitwa.
 8. Zabierz Słowo. Zachęta i zaproszenie do rozważania w sercu wybranego fragmentu z danego dnia.
 9. Coś na potem. Część, która nie występuje codziennie. Są to wskazówki praktyczne dotyczące tego, jak żyć na co dzień treścią rozważań danego dnia. Można je wykorzystać również po zakończeniu rekolekcji.

Uwagi PRAKTYCZNE

Praktyczne porady tych, którzy już przeżyli swoje ODDANIE 33

 • Jeśli masz taką możliwość:
  – pierwsze sześć punktów schematu dnia, a więc: Modlitwę do Ducha Świętego, rozważanie dnia, lekturę duchową, światło Matki Bożej, światło Słowa oraz wezwanie dnia, przeżyj „za jednym razem”. Zajmuje to ok. 20-30 minut.
 • Osobista modlitwa w „Małym wieczerniku” – to osobny czas na krótką, wewnętrzną modlitwę. Zaplanuj go, wyznacz czas! Znajdź miejsce, w którym będzie można się skupić, wyciszyć, takie, w którym będzie spokój. Takie osobiste spotkanie z Bogiem w modlitwie jest najważniejszą częścią tych rekolekcji.
 • “Zabierz słowo” – to mała zachęta. Po zakończeniu rozważań staraj się rozważać w sercu usłyszane Słowo Boże do następnego rozważania (medytacji).
 • Wiedz, że rekolekcje niekoniecznie muszą skończyć się w ostatnim dniu. Często znajdziesz część z oznaczeniem “Coś na potem”. To wskazówki, które mogą być pomocne po zakończeniu rekolekcji i do których możemy wracać. W ten sposób możemy wydłużyć ich czas albo korzystać z ich owoców po zakończeniu.

Spotkania na Eucharystii

Rekolekcje ODDANIE 33 to wspólne przeżywanie tej samej drogi. Jeśli Twoja decyzja jest na TAK, to oprócz codziennej praktyki rekolekcyjnej, będziemy:

 • spotykali się na Eucharystii jeden raz w tygodniu,
 • … a po Eucharystii i wspólnym uczestnictwie będziemy spotykali się na grupach dzielenia.

Czym są grupy dzielenia?
To spotkanie wspólnoty, którą tworzą uczestnicy. Na tych spotkaniach dzielimy się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami, które towarzyszą nam na drodze rekolekcyjnej.
Trzeba pamiętać o jednym – w centrum rekolekcji zawsze jest Jezus. To prawda – zawierzamy swoje życie Maryi, naszej Matce, ale Maryja zawsze prowadzi każdego do Swojego Syna.
Niech Twoje spostrzeżenia i Twoje otwarcie na Ducha Świętego będzie powodem do dzielenia się tym z innymi uczestnikami.

Kiedy się spotykamy?

Spotkania będą odbywały się w środy, po wieczornej Mszy Świętej.

Jak się przygotować do AKTU ODDANIA?

W trakcie rekolekcji i w materiałach dnia, są przedstawiane konkrety. Nie musisz wcześniej niczego przygotowywać, oprócz jednej rzeczy.
Byłoby rzeczą nierozsądną ofiarować samą/samego siebie Matce Bożej bez oczyszczenia swojej duszy. Dlatego dobrze jest być wówczas w stanie łaski uświęcającej.
A jeśli możesz, trwaj w niej przez cały czas przeżywania rekolekcji. To bardzo pomaga!

W ostatnim dniu odczytasz przygotowywany w czasie trwania rekolekcji Akt Oddania. O tym będziesz z pewnością informowany przez prowadzącego kapłana.

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.