Skip links
Parafia p.w. Św. Heleny w Nowym Sączu

Święto patronalne i koncert chóru

W niedzielę 24 listopada, chór parafialny uczestniczył czynnie w liturgii mszy świętej w święto Chrystusa Króla, wspominając również św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej.

Po śpiewanym na zakończenie chorale J.S. Bacha “Głoś imię Pana”, chór w obecności licznej grupy parafian zaśpiewał kilka utworów ze swojego repertuaru. Jako pierwszy zabrzmiał hymn “Pange lingua” (Sław języku tajemnicę) do muzyki J. Elsnera. W następnej kolejności: pieśń o św. Cecylii “W chwale Bożej” , “Modlitwa o pokój”. Psalm “Niech Pan Wam błogosławi” podsumował tak sens słowa, jak i piękno muzyki, którą chcemy dzielić się ze słuchaczami, i wspólnie chwalić śpiewem Boga Wszechmocnego.

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.