KONKURS PALM WIELKANOCNYCH 2024, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

Konkurs palm wielkanocnych

W niedzielę Palmową, 24 marca 2024 roku, nasza Parafia Świętej Heleny w Nowym Sączu stała się miejscem corocznego konkursu na “Najpiękniejszą palmę wielkanocną”.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło członków naszej wspólnoty, którzy z zaangażowaniem i kreatywnością podjęli wyzwanie stworzenia tradycyjnych palm wielkanocnych, będących nie tylko wyrazem artystycznych umiejętności, ale również głębokiej wiary i przywiązania do chrześcijańskich tradycji.

Z radością ogłaszamy, że w tegorocznej edycji konkursu pierwsze miejsce zdobyła DSM przy Parafii św. Heleny w Nowym Sączu. Drugie miejsce przyznano świetlicy w Małej Wsi, natomiast trzecie miejsce zajęła Oliwia Barnaś. Nasze serdeczne gratulacje kierujemy również do wyróżnionych uczestników:
– Edyty Jurczak – Błaszczyk z synami,
– Adama Smoronia,
– Sylwii Noga,
– Wojciecha, Krzysia i Szymona Hałas,
– Agnieszki Kopieńskiej z Adasiem,
– Jeremiego i Rocha Czapskich,
– Mikołaja Kwiatkowskiego,
– oraz Hanny Mordarskiej.

Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność wszystkim uczestnikom za ich wkład w kontynuowanie bogatej tradycji tworzenia palm wielkanocnych. Wasze prace nie tylko ubarwiły naszą niedzielną celebrację, ale także przyczyniły się do pielęgnowania dziedzictwa kulturowego naszej wspólnoty.

Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu, abyśmy razem mogli świętować to piękne, wiosenne święto, które jest tak ważne dla naszej wiary i tradycji. Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok!