Skip links
Parafia p.w. Św. Heleny w Nowym Sączu

Pielgrzymka do Limanowej

Dnia 22 września odbyła się XXXI Piesza Pielgrzymka do Limanowej. Do grupy 22 PPT z parafii pw. Św. Małgorzaty w Nowym Sączu, dołączyła się dość spora gromada pielgrzymów z naszej parafii. Trasa wynosi około 25 kilometrów i była dość przyjemną wędrówką. Mimo, że na początku szlaku pogoda nie dopisywała, wszyscy dzielnie pokonywaliśmy trasę, wspólnie chwaląc Boga śpiewem i modlitwą, rozmyślając nad intencjami niesionymi w sercach oraz rozmową z siostrą czy bratem.

Pielgrzymka jest wspaniałym czasem na wyrwanie się z monotonii życia, pracy, szkoły czy codziennych obowiązków. Idąc do Maryi, powierzając jej swoje trudy, cierpienia czy najzwyklejsze zmęczenie trasą, możemy wyprosić ogrom łask. Dla mnie, jak pewnie dla wielu pielgrzymujących był to pewnego rodzaju powrót. Powrót do źródła matczynej miłości. Przytulenie się i oddanie Maryi wszystkiego, z czym nie możemy sobie poradzić, zła które wkradło do naszego życia lub tego, co pojawić w nim się nie powinno, ale także doświadczonego dobra, sukcesów, oddanie swojej drogi życiowej oraz samego siebie. Maryja z wielką miłością przyjmie to wszystko, napełni nas miłością i pokojem, wszystkim, czego potrzebujemy.

Całe nasze życie jest wędrówką, wiec myślę, że uczestniczenie w pielgrzymkach jest po prostu chodzeniem po dobrych drogach, odnajdywaniem ich właśnie dzięki pielgrzymowaniu, zawierzaniu siebie. Bardzo polecam ten sposób pogłębiania swojej wiary i umacniania relacji z Bogiem oraz zachęcam do uczestnictwa !

Magdalena

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.