Skip links
Parafia p.w. Św. Heleny w Nowym Sączu

Helena pod Krzyżem

Podejdź teraz do krzyża… możesz zrobić co chcesz, uklęknąć, przytulić, dotknąć, ucałować… Tak właśnie adorowaliśmy nasz znak zbawienia 14 września w parafii św. Heleny w Nowym Sączu, w ramach akcji „Polska pod Krzyżem”.

„Oto człowiek, Król malowany krwią, Jedyna i Bezgraniczna Miłość nasza, Los nasz…”

Swoje rozmyślania oparliśmy o wiele wspaniałych i wzruszających słów, które skierował do nas ks. Andrzej Szaraj z parafi Matki Bożej Niepokalanej. Wspólnie z wiernymi z wielu sądeckich parafii, którzy przybyli na to wydarzenie, adorowaliśmy Najwyższego.

„Ecce homo” – Oto Człowiek. Te słowa wielokrotnie padały podczas adoracji, ukazując nam Chrystusa Króla – Człowieka, w którego męce możemy dostrzegać grzechy niesustannie towarzyszące naszemu narodowi. To właśnie losy naszej Ojczyzny polecaliśmy Maryi w czasie modlitwy różańcowej prowadzonej przez Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz zespół związany ze zgromadzeniem Sióstr Szkolnych Notre Dame z Nowego Sącza, który przez cały wieczór ubogacał nasze spotkanie pięknym śpiewem.

Na koniec w łączności z Jasną Górą oraz zgromadzonymi na lotnisku w Kruszynie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, prosząc naszą Najlepszą Mamę o uświęcenie i umocnienie każdego z nas.

Galeria zdjęć

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.