Skip links

XXXIII Niedziela zwykła – 13.11.2022r.

Nie jest łatwo iść drogą prawdy. Wierność prawdzie, że Jezus jest Panem i Odkupicielem, kosztuje wielu chrześcijan ucisk i prześladowanie, a nawet śmierć. Ale porzucenie jej także niesie ze sobą konsekwencje. Przeżywając Niedzielę Solidarności z Kościołem Prześladowanym módlmy się o wolność religijną na świecie oraz o tryumf prawdy w rodzinie ludzkiej. Szczególnie naszą modlitwą obejmijmy chrześcijan na Ukrainie cierpiących z powodu wojny.

Ogłoszenia

Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki z okazji Niedzieli Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Nasza pomoc będzie skierowana przede wszystkim do cierpiących z powodu wojny katolików na Ukrainie. W miarę możliwości zachęcamy do wsparcia swoją modlitwą i ofiarą umęczonego narodu ukraińskiego.

  1. Różaniec za zmarłych z wypominkami w dni powszednie jest o godz. 1730.
  2. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.; w piątek bł. Karoliny Kózkówny.
  3. W środę po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Akcji Katolickiej.
  5. Informujemy, że w Nowym Sączu została otwarta nowa księgarnia wydawnictwa diecezjalnego Biblos. Można tam zakupić wartościowe duchowe książki, wyjątkowe upominki na święta, pamiątki z okazji chrztu, ślubu czy innych okoliczności, a także dewocjonalia. Lokal mieści się przy ulicy Kościuszki 22 w Nowym Sączu z możliwością parkingu.
  6. Wójt Gminy Chełmiec informuje, że mieszkańcy Gminy Chełmiec mogą składać wnioski na zakup węgla po preferencyjnych cenach na rok 2022. Więcej informacji na stronie internetowej gminy Chełmiec.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiejszy Gość Niedzielny zawiera ostatnią płytę z cyklu Biblia Audio. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.