Skip links
Parafia p.w. Św. Heleny w Nowym Sączu

I Niedziela adwentu – 27.11.2022 r.

  1. Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza „chleb miłosierdzia”. Od dzisiaj również można nabywać świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom.
  2. W rozpoczynającym się dziś okresie Adwentu, zachęcamy wszystkich do podjęcia adwentowych postanowień, które pomogą nam w przemianie naszego życia. Zachęcamy do licznego udziału w Mszach św. roratnich. Roraty będą w dni powszednie codziennie w kościele św. Heleny rano o godz. 700 a w kościele Krzyża Świętego od poniedziałku do piątku o godz. 1800. Przed Mszą św. roratnią będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty o godz. 1800 rozpoczynać będziemy procesją ze świecą roratnią i lampionami niesionymi przez dzieci. Podczas Rorat dzieci będą realizować przygotowany dla nich program adwentowy i codziennie będą losować, które z nich zabierze figurkę „Dzieciątka Jezus” do swojego domu. Następnego dnia dziecko przynosi figurkę do kościoła na roraty.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę święto św. Andrzeja, Apostoła; w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Wspólnoty Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek naszą modlitwą i ofiarą składaną do skarbonki wspieramy misyjną działalność Kościoła. W pierwszy piątek Msza św. roratnia dla dzieci będzie o godz. 1630. Natomiast po Mszy św. o godz. 1800 będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek jak zwykle udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W pierwszą sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Natomiast o godz. 1715 Misyjny Krąg Rodzin poprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W przyszłą niedzielę przypada 12. rocznica śmierci ks. Prałata Jana Pancerza. Msza św. za zmarłego ks. Prałata będzie o godz. 800.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka: dzisiaj jest Gość niedzielny z kalendarzem ściennym na 2023 r. oraz dwumiesięcznik Głos Ojca Pio. Można również od dzisiejszej niedzieli nabywać u sprzedających gazety opłatki na stół wigilijny.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: Michał Chronowski i Artur Bielski. Wieczne odpoczywanie …

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.