Skip links
Parafia p.w. Św. Heleny w Nowym Sączu

II Niedziela adwentu – 04.12.2022 r.

Dzisiejsza liturgia skupia naszą uwagę na osobie św. Jana Chrzciciela, który prowadzi nas na spotkanie z przychodzącym na świat Zbawicielem.

  1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiarę do puszek na ten cel. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju. W dalszym ciągu możemy nabywać rozprowadzane przez Caritas świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.
  2. W poniedziałek na Mszę Świętą roratnią o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy Św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie na plebani po Mszy św. zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy w środę wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dok. Kośc.; w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930 i 1800. W kościele św. Heleny Msza św. o godz. 1330. Chociaż uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nie jest świętem obowiązkowym to jednak zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu we Mszy Św.
  4. Jak co roku Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Radosne Serca organizuje kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Odbędzie się on w następną niedzielę tj. 11.12 oraz 18.12. Do nabycia będą kartki świąteczne, żywe choinki, stroiki, bombki i wiele innych rzeczy. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych będzie przekazany na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia. Wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
  5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza dzieci oraz dorosłych do włączenia się w akcję pomocy potrzebującym, polegającą na zabraniu losów z koszyka ustawionego na stoliku za ławkami i przyniesienie wylosowanych artykułów spożywczych w następnych dniach do kościoła. Za każdy przyniesiony dar dzieci na roratach dostaną słodki upominek.
  6. W piątek 9 grudnia po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich przedstawicieli rady.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na inwestycje parafialne. Zebranych zostało 20.630 zł. Bóg zapłać! Informujemy, że został już zakupiony materiał na część remontowanych schodów. Prace rozpoczną się na wiosnę.
  8. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej a także zapoznania się z nową stroną internetową naszej parafii. Ostatnio ukazała się książka pt. „Nowy Sącz, Moje Miasto, Moja Parafia” autorstwa naszego rodaka ks. prałata Kazimierza Szkaradka. Można ją nabyć w zakrystii.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Jan Mordarski. Wieczne odpoczywanie …

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.