Skip links
Parafia p.w. Św. Heleny w Nowym Sączu

III Niedziela adwentu – 11.12.2022 r.

„Oto wasz Bóg… On sam przychodzi, aby was zbawić”. W niedzielę Gaudete pamiętajmy o dobrym przygotowaniu na spotkanie z Bogiem.

  1. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zachęcamy zwłaszcza podczas rorat do wspólnej modlitwy w intencji wszystkich rodzin naszej parafii.
  2. We wtorek na Mszę św. roratnią o godz. 1800 zapraszamy dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. Dzieci przychodzą na Mszę św. razem z rodzicami. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Akcję Katolicką.
  3. Spotkanie formacyjne dla uczniów klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w czwartek na Mszy św. roratniej o godz. 1800. Na spotkanie zapraszamy także rodziców.
  4. W piątek 16 grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.
  5. Informujemy, że spowiedź św. przed świętami Bożego Narodzenia będzie w naszej parafii w piątek 23 grudnia. Również w piątek 23 grudnia od godz. 1200, udamy się z posługą sakramentalną do obłożnie chorych w naszej parafii. Bardzo prosimy aby chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów św. przed świętami, zgłaszać w zakrystii.
  6. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na Spotkanie z Biblią „Księga Rut w oczekiwaniu na Mesjasza”. Cykl – Biblijna historia zbawienia. Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Piotr Łabuda w środę 14 grudnia 2022 r. o godz. 1700 w Domu Gotyckim, ul. Lwowska 3 w Nowym Sączu.  
  7. Dziś przed kościołem Kiermasz świąteczny, na który serdecznie zaprasza Wspólnota Osób Niepełnosprawnych Radosne Serca. Do nabycia są: kartki, stroiki, choinki oraz inne ozdoby świąteczne. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla podopiecznych Wspólnoty.
  8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego, nabywania i lektury prasy katolickiej.

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.