Skip links

Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok – 01.01.2023 r.

Trwa radość świąt Bożego Narodzenia – radość z zamieszkania Boga pomiędzy nami. Z tego to powodu chcemy być dobrzy dla drugich, tak samo jak Bóg jest dobry dla nas.

 

 1. Podajemy dane statystyczne za 2022 r.:
 • w naszej parafii zostało ochrzczonych 84 dzieci; (42 dziewczynki i 42 chłopców)
 • sakrament małżeństwa zawarło 29 par;
 • zmarło w minionym roku 60 osób; (22 kobiety i 38 mężczyzn)
 • rozdano około 85 tyś. Komunii św.
 1. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialny Apostolat Trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Wspólnoty rodzin Kapłańskich i Zakonnych. Ponieważ w pierwszy piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego dlatego do chorych udamy się w czwartek. Ks. Proboszcz i ks. Sylwester rano od godz. 800. Pozostali księża po godz. 1300.
 3. W pierwszy piątek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego zwana popularnie świętem Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe dlatego Msze św. będą według porządku niedzielnego. Po Mszach św. będzie poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Poświęconą kredą wypiszmy na drzwiach naszych domów litery K + M + B i 2023, litery symbolizują imiona Mędrców Kacpra, Melchiora i Baltazara. Wypisane litery oznaczają, że przyjmujemy w progi naszego domu Jezusa Chrystusa Wcielone Słowo. W Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzony jest Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dzieci. Składka przeznaczona jest na misje.
 4. W pierwszą sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Natomiast o godz. 1715Misyjny Krąg Rodzin poprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
 6. Prezydent Miasta Nowego Sącza oraz władze samorządowe zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w XI Nowosądeckim Pokłonie Trzech Króli. Orszak wyruszy 6 stycznia o godz. 1030 z ul. Gwardyjskiej w kierunku sądeckiego Rynku. Około godz. 1200 Trzej Królowie i Sądeczanie, pokłonią się Świętej Rodzinie na Rynku. W czasie marszu będą śpiewane kolędy i pastorałki a uczestnicy marszu otrzymają śpiewniki „korony”.
 7. Dziękujemy za ofiary składane podczas świąt dla parafii i innych instytucji kościelnych. Dla dzieci z krajów misyjnych w ostatnią niedzielę zostało zebranych 7.983 zł. Bóg zapłać.
 8. W czasie kolędy Kancelaria Parafialna w sprawach pilnych czynna po wieczornej Mszy św. Podajemy porządek kolędy na najbliższy tydzień.
 9. W ostatnim tygodniu z nasze wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Andrzej Wolak, Józef Wolak i Ignacy Basta. Wieczne odpoczywanie …
 10. Porządek wizyty duszpasterskiej

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.