Skip links
Parafia Helena, ogłoszenia duszpasterskie, Nowy Sącz, Parafia św. Heleny

IV Niedziela zwykła – 29.01.2023 r.

Bóg pragnie, abyśmy byli szczęśliwi. Przypomina nam o tym treść ośmiu błogosławieństw, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Ich cechą szczególną jest to, że kierują nasze myśli ku wieczności.

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Bosko; w czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w kościele św. Heleny o godz. 1330 a w kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie gromnic. W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej Diecezji.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. będzie w piątek od godz. 1600. W pierwszy czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy czwartek 2 lutego nie będzie na plebani spotkania Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła i wspieramy misjonarzy ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek o godz. 1630 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Miłosierdzia Bożego. W piątek jak zwykle udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Natomiast o godz. 1715 Misyjny Krąg Rodzin poprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
  3. Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu informuje, że od dnia 13.02.2023 r. do 10.03.2023 r. prowadzone będą zapisy dzieci z roczników 2017 i młodszych do oddziału przedszkolnego funkcjonującego przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu oraz dla dzieci z rocznika 2016 do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje, druki wniosków można otrzymać w Sekretariacie szkoły w godz. 730 – 1530. Są one również dostępne na stronie internetowej szkoły.
  4. Zachęcamy do wzięcia udziału w 33 dniowych rekolekcjach oddania. W naszej parafii planujemy rozpocząć je w poniedziałek 20 lutego natomiast zakończymy wspólnym zawierzeniem 25 marca br. Rekolekcje polegają na codziennym, świadomym rozważaniu tekstów przygotowanych na konkretny dzień, lekturze duchowej jednego z wybranych mistyków Kościoła, rozważaniu przesłań Matki Bożej z Fatimy lub z innych objawień, rozważaniu Pisma Świętego i wykonaniu małego wyzwania dnia – czynności, która zajmuje niewiele czasu, a ubogaca duchowo i pomaga w przygotowaniu do końcowego aktu zawierzenia. Wspólne spotkania dzielenia będą odbywały się w środy po wieczornej Mszy Świętej. Więcej informacji u ks. Krzysztofa oraz na stronie internetowej, zapraszamy na spotkanie organizacyjne 12 lutego po Mszy Świętej wieczornej.
  5. Prosimy, aby osoby, które chcą się zapisać do róży żywego różańca zgłosiły to w zakrystii.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiejszy Gość Niedzielny zawiera dodatek „Odkrywamy prawdę”, który zawiera fakty świadczące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych mu zarzutów. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.