Skip links

III Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2023 r.

„Kto będzie pił wodę, którą Ja mu dam, stanie się ona w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu” – te słowa z dzisiejszej Ewangelii Jezus kieruje do Samarytanki i do każdego z nas. Gromadzimy się na tej Eucharystii, aby pić wodę Bożej obecności i Bożego działania. Bo właśnie liturgia jest ową „wodą życia”, którą obiecuje nam Jezus. Zaczerpnijmy więc obficie z tego źródła, abyśmy – jak Izraelici na pustyni – doświadczyli, że Pan jest rzeczywiście wśród nas.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj o godz. 1630 droga krzyżowa a o godz. 1700 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nabożeństwie gorzkich żali Msza święta.
  2. W dalszym ciągu możemy nabywać baranki wielkanocne i paschaliki rozprowadzane przez Caritas. Wszystkich, którzy mają taką możliwość prosimy o wsparcie materialne dla ubogich rodzin naszej parafii przez przyniesienie do kościoła produktów żywnościowych lub złożenie ofiary do skarbonki św. Antoniego. Wszystkie ofiary składane do skarbonki przez cały rok przeznaczane są na pomoc dla potrzebujących.
  3. We wtorek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy dzieci z klas III przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przychodzą na Mszę św. z rodzicami. We wtorek po Mszy św. na plebani spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Akcję Katolicką. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
  4. W piątek droga krzyżowa: o godz. 1600 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych, o godz. 1930 dla młodzieży.
  5. 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzimy Dzień Świętości Życia. Z obchodami tego dnia jest związana praktyka Duchowej Adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Wszyscy, którzy chcą się podjąć Duchowej Adopcji mogą zabrać od sprzedających gazety Deklarację Przyrzeczenia Duchowej Adopcji.
  6. Informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu organizuje Gminny Przegląd Palm Wielkanocnych. Prosimy, aby palmy zgłaszane do konkursu pozostawić w kościele. Każda palma musi być podpisana ( imię i nazwisko, adres zamieszkania, wiek autora, numer tel.)
  7. Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA” w Nowym Sączu zaprasza na Spotkanie z Biblią „Dzieje króla Dawida”  Cykl – Biblijna Historia zbawienia. Spotkanie poprowadzi ks. prof. Piotr Łabuda, 15 marca 2023 roku (środa) o godzinie 1700 w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu – Gmach Główny, ul. Jagiellońska 56. (nowa lokalizacja)
  8. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Ryszard Rolka. Wieczne odpoczywanie …

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.