Skip links

Niedziela Palmowa – 02.04.2023 r.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj o godz. 1630 droga krzyżowa. O godz. 1700 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nabożeństwie gorzkich żali Msza święta.
  2. W liturgii rozpoczyna się dzisiaj Wielki Tydzień. Przeżyjmy dobrze ten szczególny czas. W Wielki Poniedziałek zakończenie Rekolekcji o godz. 800 Msza św. z nauką dla wszystkich. O godz. 1000 Msza św. z nauką w kościele św. Heleny na cmentarzu. O godz. 1100 Msza św. dla dzieci młodszych a o godz. 1300 dla dzieci starszych ze Szkoły Podstawowej. O godz. 1600 Msza św. i nabożeństwo dla ludzi starszych i chorych. Bardzo prosimy, aby pomóc osobom starszym w dotarciu do kościoła na to nabożeństwo. Od godz. 1530będzie okazja do spowiedzi św. dla chorych. O godz. 1800 ostatnia Msza św. z nauką dla wszystkich a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialny Apostolat Trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową. W poniedziałek na Mszach świętych będzie zbierana składka na rzecz rekolekcji.  W Wielką Środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. Wielki Czwartek dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W naszej parafii o godz. 1800 Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza zwanego „ciemnicą” i adoracja do godz. 2300. O godz. 2100 adorację poprowadzi młodzież.
  4. Wielki Piątek – pamiątka zbawczej męki i śmierci Pana Jezusa. Rano o godz. 800 rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. Przez cały dzień zachęcamy do odwiedzania kościoła i prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W Wieli Piątek z racji pierwszego piątku miesiąca od godz. 800 udamy się z posługą sakramentalną do obłożnie chorych. Droga krzyżowa o godz. 1500 w godzinie śmierci Pana Jezusa na którą zapraszamy szczególnie dzieci i tych, którzy nie wezmą udziału w liturgii Wielkiego Piątku. Po drodze krzyżowej nie będzie Komunii św., gdyż w Wielki Piątek Komunii św. można udzielać tylko podczas liturgii Wielkiego Piątku. Wszystkich zapraszamy na godz. 1800 kiedy to rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku. Po adoracji krzyża i Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 2400. Na początku adoracji odśpiewamy gorzkie żale. O godz. 2100 adorację przy „Bożym Grobie” poprowadzi młodzież a o godz. 2200 Grupa Faustinum. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek wszystkich – od 18 do 60 roku życia – obowiązuje post ścisły i abstynencja. W Wielki Piątek Kościół nie udziela żadnych dyspens. Zatroszczmy się o to, aby w Wielki Piątek przystroić krzyż misyjny i krzyże przydrożne oraz kapliczki. W Wielki Piątek w prywatnej pobożności rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia, przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
  5. Wielka Sobota. Od godz. 800 rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu w „Grobie Bożym”. Święcenie pokarmów wielkanocnych od godz. 900 do 1400 co pół godziny. Przy okazji poświęcenia pokarmów i przez cały dzień zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w „Bożym Grobie”. Poświęcenie pokarmów będzie również przy kapliczce na ul. Starowiejskiej o godz. 1000. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 2000. Bardzo prosimy, aby na Liturgię Wielkiej Soboty przynieść świece. Procesja rezurekcyjna będzie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rano o godz. 600. Na procesję rezurekcyjną przygotujmy sztandary i feretrony.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.