Skip links
10. NIEDZIELA ZWYKŁA, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

10. NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2023 r.

W niedzielę Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, byśmy uczcili Jego zmartwychwstanie. W dzisiejszej Ewangelii On sam zasiada przy stole z grzesznikami i celnikami. Celebrując Najświętszą Ofiarę, nie zamykajmy się więc jedynie w gronie tych, którzy na co dzień są blisko Boga, ale prośmy Pana o jedność wszystkich chrześcijan i miłość wobec tych, którzy są daleko od Niego. Niech Boski Lekarz leczy choroby niezgody i podziałów między nami.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 1230. W pozostałe dni procesja po Mszy św. o godz. 1800. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. i procesji o godz. 1800 poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie dzieci z naszej parafii. We wspólnej modlitwie będziemy prosić dla nich o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek bł. Romana Sitki prezb. i męcz.; we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy; w środę bł. Michała Kozala, bpa i męcz.; w piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek po Mszy św. o godz. 1800 procesja eucharystyczna. W sobotę przypada  wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  3. We wtorek 13 czerwca zapraszamy na godz. 2000 na kolejne nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej fatimskiej. Prosimy, aby figurę nieśli przedstawiciele Misyjnego Kręgu Rodzin. Na procesję przynieśmy świece i lampiony. W środę na Mszę św. i spotkanie na plebani po Mszy św. zapraszamy Akcję Katolicką.
  4. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca, księża jezuici zapraszają na zewnętrzną Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jak co roku procesja na sądecki Rynek wyruszy po Mszy św. o godz. 1600 z sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, gdzie odmówimy Litanię  i  Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Mile widziane są dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych i członkowie grup i wspólnot parafialnych i wierni czciciele Serca Bożego.
  5. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  6. W ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do wieczności: Maria Gryzło i Wiktoria Ciuła. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.