Skip links
11. NIEDZIELA ZWYKŁA, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

11. NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023 r.

Gromadzimy się na Eucharystii jako jedna rodzina dzieci Bożych, aby uwielbiać naszego Ojca, który jest w niebie. Jesteśmy Jego ludem, Jego owcami – jak usłyszymy w dzisiejszym psalmie responsoryjnym. Tej troski Boga o nas doświadczamy każdego dnia. Uczestnicząc w tej Mszy Świętej w Diecezjalne Święto Rodziny, chcemy modlić się za wszystkie rodziny, aby zawsze był w nich obecny żywy przekaz wiary.

Ogłoszenia

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.; w sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. W piątek o godz. 800 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu. Natomiast o godz. 900 dla dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej przy parafii św. Heleny w Nowym Sączu. Na te Msze św. zapraszamy również rodziców, nauczycieli i wychowawców. Spowiedź św. przed zakończeniem roku szkolnego dla dzieci będzie w środę i czwartek od godz. 1730.
  3. Informujemy, że do 1 sierpnia br. można zapisywać się w Kancelarii parafialnej na 41 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Z naszej parafii na pielgrzymkę pójdzie ks. Krzysztof. Więcej informacji na temat pielgrzymki w gablocie ogłoszeń.
  4. Zapraszamy wszystkich na Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 25 czerwca br. na placu przy Astro Centrum w Chełmcu. Festyn rozpocznie się o godz. 1430 a zakończy zabawą taneczną około 2200. Przygotowano wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych z cennymi nagrodami. Festyn ma na celu pomoc w rehabilitacji dwojga dzieci z naszej parafii oraz w integracji parafii. Zaplanujmy tak czas, aby miło spędzić go z rodziną przy muzyce i zabawie. Więcej informacji (kliknij tutaj)
  5. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na wypłacenie należności za wykonywane prace przy remoncie schodów naszego kościoła. Dziękujemy wszystkim za dotychczas składane ofiary i w miarę możliwości prosimy o dalsze wsparcie. Dziękujemy także rodzinom przygotowującym ołtarze na procesję w Boże Ciało za ofiary złożone przy tej okazji dla parafii. Bóg zapłać!
  6. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na XXI Sądecki Festiwal Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA. Drugi koncert w ramach Festiwalu wykona Ignace MICHIELS – organista z Belgii. Zapraszamy w najbliższy wtorek, tj. 20 czerwca na godz. 1900 do Bazyliki św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Wstęp jest bezpłatny.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Tadeusz Śmierciak i Wojciech Paczulski. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.