Skip links

Odpust w Bazylice

W niedzielę, 30 lipca rozpocznie się Tygodniowy Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Sanktuarium na Sądeckiej Górze Tabor pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Proboszcz i kustosz ks. dr Jerzy Jurkiewicz zaprasza na uroczystości. Odpust potrwa do 6 sierpnia. Do Nowego Sącza przybędą m.in. ludzie pracy, małżonkowie, matki oczekujące potomstwa, przedstawiciele róznych ruchów i stowarzyszeń, młodzież i dzieci.

Cudowny obraz Chrystusa Przemienionego w sądeckiej bazylice pochodzi z XIV w., a jego powstanie wiąże się z oddziaływaniem w ikonografii motywu oblicza Chrystusa utrwalonego na chuście św. Weroniki. Prototypem tego obrazu była twarz Chrystusa na wizerunku przechowywanym w kościele Scala Santa na Lateranie w Rzymie.

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.