Skip links
Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

17. NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023 r.

XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023

Eucharystia jest darem Chrystusa dla nas, umożliwiającym nam spotkanie z Nim w sposób szczególny i bliski. Warto więc w dzisiejszą niedzielę i w każdym dniu naszego życia odnaleźć w sobie tę potrzebę spotkania z Panem, ukrytym pod postaciami chleba i wina, który jest dla nas drogą, prawdą i życiem – najdrogocenniejszym skarbem Kościoła, który, przemienia nas i wypełnia nasze serca miłością Boga. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont schodów naszego kościoła.

Ogłoszenia

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli; we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła; w piątek św. Jana Marii Vianneya, a w niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.
  2. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczyna się TYGODNIOWY ODPUST KU CZCI PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W NOWOSĄDECKIEJ BAZYLICE ŚW. MAŁGORZATY. Na stronie internetowej i afiszach jest podany porządek nabożeństw dla poszczególnych grup życia społecznego, które na ten czas są zapraszane. Podczas odpustu: Msza Święta dla Róż Żywego Różańca będzie dzisiaj o godz. 1700. W poniedziałek na wszystkich Mszach św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. We wtorek na wszystkich Mszach św. będzie błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa. W czwartek o godz. 900 Msza św. dla Liturgicznej Służby Ołtarza i DSM. W niedzielę w święto Przemienienia Pańskiego, sumę odpustową o godz. 1100 odprawi pasterz naszej diecezji Bp. Andrzej Jeż. W miarę możliwości wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w organizowanych nabożeństwach w czasie odpustu.
  3. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
  4. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnotę Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i modlimy się w intencji misji oraz wspieramy działalność misyjną Kościoła ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci o godz. 1630. Natomiast po Mszy św. o godz. 1800nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pierwszą sobotę miesiąca po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Seca NMP, a o godz. 1715 Misyjny Krąg Rodzin poprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W pierwszy piątek wszyscy kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych rano od godz. 800. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Helena Dąbrowska. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.