Skip links
4 NIEDZIELA ZWYKŁA, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

4. NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024 r.

Gromadzimy się na Mszy Świętej, aby karmić się Ciałem Chrystusa i wsłuchiwać się w Jego słowo. Warto sobie dziś uświadomić ogromną moc Bożego słowa. Usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, jak Pan Jezus swoim słowem wypędził demona z opętanej osoby. Również do nas Chrystus chce przemawiać, aby uwalniać nas od tego wszystkiego, co nas zniewala i ogranicza. Wsłuchujmy się więc z uwagą w liturgię słowa, aby przyniosła ona w nas swój zbawienny owoc. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne.

4. Niedziela Zwykła – 28.01.2024

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie; w środę wspomnienie św. Jana Bosko. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Akcję Katolicką. W piątek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w kościele św. Heleny o godz. 700 a w kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie gromnic. W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej Diecezji. W niedzielę na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy dzieci naszej parafii.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. będzie w czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600. W pierwszy czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz prosimy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy czwartek po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła i wspieramy misjonarzy ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek o godz. 1600 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Miłosierdzia Bożego. W piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Ks. proboszcz po godz. 1000 a pozostali księża jak zwykle. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Natomiast o godz. 1715 Misyjny Krąg Rodzin poprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
  3. Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu informuje, że od dnia 05.02.2024 r. do 01.03.2024 r. prowadzone będą zapisy dzieci z roczników 2018 i młodszych do oddziału przedszkolnego oraz dla dzieci z rocznika 2017 do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje, druki wniosków można otrzymać w Sekretariacie szkoły w godz. 730 – 1530. Są one również dostępne na stronie internetowej szkoły.
  4. W przyszłą niedzielę 4 lutego młodzi z grupy młodzieżowej naszej parafii będą rozprowadzać pączki jako cegiełkę przeznaczoną na ich działalność. Serdecznie zapraszamy do wsparcia w ten sposób wyjazdu młodych na zimowisko oraz rekolekcje w kajaku.
  5. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.