Skip links
6 NIEDZIELA ZWYKŁA, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

6. NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024 r.

Przeżywamy dziś w Kościele, Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują. Doświadczenie choroby uczy nas, że nie poradzimy sobie ze wszystkim sami. Potrzebujemy pomocy drugiego człowieka i wspólnoty. Człowiek trędowaty, o którym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, przez swoją chorobę pozostawał sam. Dopiero pełne wiary spotkanie z Jezusem przywraca mu zdrowie ciała, ale także i duszy. Podczas tej Eucharystii Chrystus pragnie spotkać się także z każdym z nas i poprzez swoje słowo dotknąć naszych chorych serc, byśmy z jeszcze większym oddaniem służyli we wspólnocie Kościoła.

6. Niedziela Zwykła – 11.02.2024

 1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Nabożeństwo 40 – godzinne. O godz. 1700 rozpoczęcie adoracji. Zapraszamy wszystkich parafian.
  W poniedziałek adoracja: godz. 1500 – 1800. Rozpoczęcie adoracji, koronką do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 1600 zapraszamy szczególnie dzieci ze Szkoły Podstawowej.
  Wtorek adoracja: godz. 1500 – 1800. Rozpoczęcie adoracji, koronką do Bożego Miłosierdzia. Na godz. 1700 zapraszamy szczególnie młodzież szkół średnich i studiującą.
  Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Nabożeństwa 40 – godzinnego w dogodnym dla siebie czasie.
 1. W środę 14 lutego rozpoczynamy w Kościele czas Wielkiego Postu. Na rozpoczęcie Wielkiego Postu przyjmujemy na naszą głowę szczyptę popiołu jako znak podjęcia pokuty za grzechy. W Środę Popielcową wszystkich, od 18 – tego do 60 – tego roku życia obowiązuje post ścisły i abstynencja. Pamiętajmy, że post ścisły, polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu ciągu dnia trzech posiłków w tym jednego posiłku do syta. Pozostałe dwa posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 lat do końca życia w Popielec obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Cały Wielki Post, ma służyć naszemu nawróceniu i ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  W Środę  Popielcową Msze św. będą: w kościele św. Heleny o godz.1330. W kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800. Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne. W czwartek przypada dzień urodzin św. Faustyny. Po Mszy św. błogosławieństwo jej relikwiami.
 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa: dla dzieci o godz. 1600, dla dorosłych o godz. 1730 a dla młodzieży o godz. 1930. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1630 droga krzyżowa a o godz. 1700 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po gorzkich żalach Msza św.
 2. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzone są w Kościele Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty a od dzisiejszej niedzieli przeżywamy Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Wszystkich zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień abstynenckich.
 3. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 4. Informujemy, że Kurs przedmałżeński w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu zostanie przeprowadzony w dniach od 11.03 – 16.03.2024 r. Spotkania odbywać się będą w Sali Przemienienia, ul. Ducha Świętego 2. Zapisy na pierwszym spotkaniu 11.03.2024 r. o godz. 1800.
 5. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny oraz Gość Extra poświęcony tematom związanym z Wielkim Postem.
 6. W ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do wieczności: Rozalia Pawłowska. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.