Skip links
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA – 07.04.2024 r.

Jako uczniowie Chrystusa, zgromadzeni na Mszy św., stajemy się uczestnikami pokoju, który On nam przynosi. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o misji odpuszczania grzechów, którą otrzymali Apostołowie. Zmartwychwstały Chrystus żyje i nadal działa w swoim Kościele, nigdy nie zostawia nas samych. Dziś, rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia, pragniemy poprzez udział w Eucharystii dziękować Bogu za dar Jego miłosierdzia, które nam objawił w Jezusie Chrystusie – w Jego śmierci i zmartwychwstaniu – uobecnianych w Eucharystii, a zwłaszcza poprzez sakrament pokuty i pojednania. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu.

II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia – 07.04.2024

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele 80 Tydzień Miłosierdzia. Niech szczególnie w tym tygodniu nie zabraknie naszej modlitwy i pomocy niesionej osobom chorym, samotnym i potrzebującym. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na cele realizowane przez diecezjalną Caritas. W naszej parafii dzisiaj o godz. 1500 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.
  2. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialny Apostolat Trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. W piątek od godz. 1700 – 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Przyszła niedziela jest niedzielą Biblijną i rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia przed kościołami miasta Nowego Sącza będą zbierane ofiary do puszek na Sądeckie Hospicjum w ramach akcji Pola Nadziei. W miarę możliwości zachęcamy do wsparcia potrzeb podopiecznych hospicjum.
  3. W tym tygodniu rozpoczną się prace remontowe przy parkingu. W czasie prac będzie można korzystać z parkingu przy zachowaniu szczególnej ostrożności i z wyłączeniem terenu na którym będą prowadzone prace.
  4. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie dla parafii i innych instytucji kościelnych. Bóg zapłać.
  5. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.