Skip links

IV Niedziela adwentu – 18.12.2022 r.

Czwarta niedziela Adwentu przypomina nam, że jesteśmy już o krok od świąt Narodzenia Pańskiego.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 nowenna do Dzieciątka Jezus. Przed nami ostatni tydzień adwentu. Zapraszamy do udziału w roratach nie tylko dzieci ale także młodzież i dorosłych. W związku ze spowiedzią adwentową w dekanacie w czwartek Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. W najbliższy piątek 23 grudnia w naszej parafii spowiedź św., przed świętami Bożego Narodzenia.
  Porządek spowiedzi św.: przed południem od godz. 800 – 930 i 1000 – 1130 oraz po południu 1430 – 1600 i 1630 – 1800. Osoby niedosłyszące mogą korzystać ze spowiedzi św. w zakrystii. W czasie spowiedzi św. będzie rozdzielana Komunia św.
  W piątek od godz. 1200, udamy się z posługą sakramentalną do obłożnie chorych w naszej parafii.
  W dalszym ciągu możemy chorych, którzy pragną skorzystać z sakramentów św. przed świętami, zgłaszać w zakrystii.
 3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza św. roratnia i nowenna do Dzieciątka Jezus rano o godz. 630.
  W Wigilię gdy zasiądziemy do wspólnej wieczerzy pamiętajmy o rodzinnej modlitwie, odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, a łamiąc się opłatkiem złóżmy sobie świąteczne życzenia. Zachowajmy również tradycję rodzinnego śpiewania kolęd i uczestnictwa w Mszy św. Pasterskiej o północy. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wszyscy, którzy na Pasterce przyjmą Komunię św. mogą ponownie przystąpić do Komunii św. w Boże Narodzenie. Składka z Bożego Narodzenia przeznaczona będzie na potrzeby parafii.
 5. 25 grudnia kończy się czas Duchowej Adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Dziękujemy tym osobom, które w naszej parafii podjęły się Duchowej Adopcji i wypełniały podjęte zobowiązania.
 6. Parafialny Zespół Caritas prosi, aby osoby, które jeszcze potrzebują pomocy z okazji świąt zgłosiły to w zakrystii. W gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii znajduje się już rozkład kolędy na pierwszy tydzień po świętach. W tym roku po kolędzie odwiedzimy połowę domów naszej parafii. Kolęda będzie po południowej stronie od ulic Krakowskiej i Limanowskiej.
  Plan Wizyty Duszpasterskiej
 7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka: dzisiejszy Gość Niedzielny, zawiera dodatek, którym są modlitwy jakie odmawiamy przy wigilijnym stole, jest także dla dzieci Mały Gość Niedzielny. W dalszym ciągu można nabywać opłatki na stół wigilijny. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. W ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności Andrzej Brdej. Wieczne odpoczywanie …

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.