Skip links

Boże Narodzenie – 25.12.2022 r.

Nowonarodzony Chrystus – Zbawiciel świata przychodzi do naszego serca, aby nas zmieniać na lepsze

  1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim firmom i osobom prywatnym, które z okazji świąt Bożego Narodzenia wsparły pomocą materialną najbardziej potrzebujące rodziny naszej parafii. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie żywnościowych paczek dla ubogich rodzin. Dziękujemy ks. Krzysztofowi oraz młodzieży naszej parafii za przygotowanie w kościele bożonarodzeniowej szopki i przystrojenie kościoła na święta. Dziękujemy również za ofiary złożone podczas Pasterki na Fundusz Ochrony Życia i w Boże Narodzenie dla parafii. Bóg zapłać.
  2. Przypominamy, że w święto Świętego Szczepana po Mszy św. o godz. 1100 w kościele będzie miało miejsce rozesłanie Kolędników misyjnych po czym Kolędnicy Misyjni będą odwiedzać domy naszej parafii. Kolędnicy przejdą ulicami: Szeroka i Zielona, Szkolna, Witosa i Słoneczna, Axentowicza, Dmowskiego i Całkowa. Przyjmując kolędników misyjnych naszą ofiarą wspieramy dzieci z krajów misyjnych. Możemy również w ramach kolędy misyjnej dzisiaj złożyć w kościele ofiarę do puszki, która znajduje się za ławkami.
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, po Mszy św. będzie poświęcenie wina; w środę święto świętych Młodzianków Męczenników; w piątek święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W sobotę ostatni dzień 2022 roku. Msza św. i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie „Starego Roku” będzie o godz. 1000 i 1700. W niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki to światowy  dzień modlitwy o pokój. Ofiary składane na tacę w Nowy Rok przeznaczone są na cele diecezjalne.
  4. Od wtorku rozpoczniemy Wizytę duszpasterską, zwaną Kolędą. W miarę możliwości postarajmy się by w komplecie spotkać się z przychodzącym do rodziny kapłanem. Na kolędę przygotujmy i połóżmy na stole: krzyż, wodę święconą i kropidło. Bardzo prosimy, aby pierwszego lub początkowych domów ktoś przyjechał, piętnaście minut przed rozpoczęciem kolędy po księdza na plebanię i z ostatniego domu odwiózł księdza na plebanię.
    Porządek wizyty duszpasterskiej

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.