Skip links
Parafia Helena, ogłoszenia duszpasterskie, Nowy Sącz, Parafia św. Heleny

III Niedziela zwykła – 22.01.2023 r.

Pójdźcie za Mną!” – te słowa Jezus skierował do pierwszych uczniów, ale w tę niedzielę, na początku Eucharystii, mówi je także do każdego i każdej z nas: „Pójdź za Mną!”.

  1. Dzisiaj o godz. 1600 w naszym kościele Koncert kolęd w wykonaniu chóru i grupy młodzieżowej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. 
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 w salce na plebani odbędzie się Konkurs kolęd i pastorałek dla dzieci.
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa; w środę święto nawrócenia św. Pawła, Ap.; w czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bpów.; w sobotę św. Tomasza z Akwinu.
  4. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. Akcja Katolicka wraz z Klubem Seniora zapraszają na Wieczór kolęd w czwartek 26 stycznia na godz. 1600 do sali Klubu Seniora na plebani.
  6. W piątek po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich przedstawicieli rady serdecznie zapraszamy.
  7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić w pisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz numer KRS. Prosimy również, aby w rubryce „Cel Szczegółowy” wpisać nazwę naszej parafii. Wtedy zebrane fundusze trafią do osób potrzebujących w naszej parafii. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
  8. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na remont schodów przy naszym kościele. Wszystkim składającym ofiary na prowadzone prace remontowe serdecznie dziękujemy i w miarę możliwości prosimy o dalsze wsparcie.

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.