Skip links

VI Niedziela zwykła – 12.02.2023 r.

Zgromadzeni na Eucharystii jesteśmy zaproszeni przez Chrystusa do coraz głębszego życia, w którym będziemy wybierali jedynie dobro. Takie życie kosztuje, dlatego usłyszymy dzisiaj surowo brzmiące słowa o wyłupywaniu oka, ucinaniu ręki, czyli po prostu o potrzebie odcinania się od każdego zła. Zachwyćmy się więc jeszcze raz Dekalogiem, drogą Bożą i starajmy się coraz bardziej o to, aby on definiował nasze życie.

  1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Bpa patronów Europy.
  2. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. We wtorek na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Parafialny Zespół Caritas. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św. na plebanii zapraszamy Akcję Katolicką i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii.
  4. Spotkanie formacyjne dla uczniów klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w czwartek o godz. 18. Na spotkanie zapraszamy również rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczęcie Nabożeństwa 40-godzinnego. Na godz. 1700 zapraszamy wszystkich, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w tym nabożeństwie w pozostałe dni oraz Wspólnoty Żywego Różańca.
  6. Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu informuje, że od dnia 13.02.2023 r. do 10.03.2023 r. prowadzone będą zapisy dzieci z roczników 2017 i młodszych do oddziału przedszkolnego funkcjonującego przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Specjalnymi w Chełmcu oraz dla dzieci z rocznika 2016 do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje, druki wniosków można otrzymać w Sekretariacie szkoły w godz. 730 – 1530. Są one również dostępne na stronie internetowej szkoły.
  7. Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA” w Nowym Sączu zaprasza na Spotkanie z Biblią  „Pierwszy Król Izraela” Cykl -Biblijna Historia zbawienia spotkanie poprowadzi: ks. dr hab. Piotr Łabuda w środę 15 lutego 2023 roku o godzinie 17.00 w Domu Gotyckim ul. Lwowska 3 Nowy Sącz.
  8. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  9. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.