Skip links

VII Niedziela zwykła – 19.02.2023 r.

Uczestnicząc w Ofierze krzyżowej Chrystusa, która uobecnia się na ołtarzu, otrzymujemy najdoskonalszy wzór miłości. Miłości ofiarnej, która nie waha się oddać życia za przyjaciół

 1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Nabożeństwo 40 – godzinne. O godz. 1700 rozpoczęcie adoracji. W dniu dzisiejszym zapraszamy wszystkich parafian. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Nabożeństwa 40 – godzinnego. Bardzo prosimy, aby tak jak w poprzednich latach poprowadzić adorację. Prosimy osoby prowadzące adorację, by zostawić część wyznaczonego czasu na indywidualną modlitwę w ciszy.
 1. W środę 22 lutego rozpoczynamy w Kościele czas Wielkiego Postu. Na rozpoczęcie Wielkiego Postu przyjmujemy na naszą głowę szczyptę popiołu jako znak podjęcia pokuty za grzechy. W Środę Popielcową wszystkich, od 18 – tego do 60 – tego roku życia obowiązuje post ścisły i abstynencja. Pamiętajmy, że post ścisły, polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu ciągu dnia trzech posiłków w tym jednego posiłku do syta. Pozostałe dwa posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14 lat do końca życia w Popielec obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Cały Wielki Post, ma służyć naszemu nawróceniu i ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. W Środę  Popielcową Msze św. będą: w kościele św. Heleny o godz.1330. W kościele    Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800. Składka ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na cele charytatywne.
 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu droga krzyżowa: dla dzieci o godz. 1600, dla dorosłych o godz. 1730 a dla młodzieży o godz. 1930. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1630 droga krzyżowa a o godz. 1700 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Bezpośrednio po gorzkich żalach Msza św.
 2. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzone są w Kościele Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty a od dzisiejszej niedzieli przeżywamy Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu. Wszystkich zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień abstynenckich.
 3. W czwartek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. Caritas Polska po raz drugi organizuje akcję PACZKA DLA UKRAINY. Prosimy, aby osoby, które chcą przygotować paczkę zgłosiły to po Mszy św. u wolontariuszy Caritas.
 5. Kurs przedmałżeński w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu zostanie przeprowadzony w dniach od 27.02 – 04.03.2023 r. Spotkanie odbywać się będą w Sali Przemienienia, ul. Ducha Świętego 2. Zapisy na pierwszym spotkaniu 27 lutego 2023 r. o godz. 1800.
 6. W ostatnią niedzielę na pomoc dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont schodów naszego kościoła.
 7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
 8. W ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: Andrzej Górowski, Maria Stachura i Józef Górecki. Wieczne odpoczywanie …

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.