Skip links
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, PARAFIA ŚW. HELENY W NOWYM SĄCZU, św. Helena, Nowy Sącz

I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023 r.

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu razem z Chrystusem wychodzimy na pustynię, o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Idziemy tam nie tylko po to, aby się uczyć od Niego, jak walczyć z pokusami złego ducha

  1. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla poszkodowanych przez trwającą wojnę w Ukrainie. W miarę możliwości wesprzyjmy naszą pomocą ofiary wojny. Dzisiaj o godz. 1630 droga krzyżowa a o godz. 1700 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nabożeństwie gorzkich żali Msza święta.
  2. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę św. i spotkanie formacyjne zapraszamy uczestników 33 – dniowych Rekolekcji oddania. W sobotę przypada święto św. Kazimierza, Królewicza.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. z okazji pierwszego piątku będzie w czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo eucharystyczne a po nim na plebani spotkanie Wspólnoty Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek modlimy się w intencji misji i wspieramy ofiarami składanymi do skarbonki misyjną działalność Kościoła. W pierwszy piątek droga krzyżowa dla dzieci o godz. 1600 a dla dorosłych o godz. 1730. Po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nowenna do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1930 droga krzyżowa dla młodzieży. W pierwszy piątek jak zwykle udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W pierwszą sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O godz. 1715 Misyjny Krąg Rodzin poprowadzi nabożeństwem pierwszej soboty miesiąca.
  4. W przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla misjonarzy. Przyszła niedziela jest bowiem dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pracującymi na całym świecie.
  5. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać baranki wielkanocne i paschaliki rozprowadzane przez Caritas. Paschaliki przyniesiemy do kościoła na liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę oraz postawimy na wielkanocnym stole. Dochód z rozprowadzania baranków i paschalików przeznaczony jest na pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin w parafii. Najniższa ofiara za małego baranka lub paschalika wynosi w tym roku 8 zł. Od dzisiaj również można z kościoła zabierać przygotowane losy na których są wypisane produkty jakie należy zakupić dla potrzebujących i przynieść je do kościoła oraz złożyć do wystawionego kosza jako naszą jałmużnę postną na pomoc dla ubogich.
  6. Dyrektor Przedszkola Freblowskiego „Tęczowy ogród” przy ul. Banacha 33 w Nowym Sączu, ogłasza zapisy dzieci do przedszkola w wieku od 2,5 lat na rok szkolny 2023/2024. Wszystkich zainteresowanych zaprasza na dni otwarte. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej przedszkola.
  7. W sobotę 4 marca br. odbędzie się szczepienie psów i kotów przeciw wściekliźnie. Informacja o miejscu i godzinach znajduje się w gablocie ogłoszeń.
  8. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: Józefa Stanach i Kazimierz Kwiatkowski. Wieczne odpoczywanie …

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.