Skip links

II Niedziela Wielkiego Postu – 05.03.2023 r.

W drugą niedzielę Wielkiego Postu razem z Chrystusem wychodzimy na Górę Przemienienia, o czym usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii. Będziemy świadkami, jak Jego ludzkie ciało zajaśnieje boskim blaskiem. W ten sposób Chrystus wyraźnie pokaże nam, że jest nie tylko zwykłym człowiekiem, ale także prawdziwym Bogiem.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 Droga Krzyżowa a o godz. 1700 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nabożeństwie Gorzkich Żali Msza święta. Wychodząc z kościoła możemy dzisiaj złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla misjonarzy. Możemy również wesprzeć misjonarzy wysyłając SMS o treści „Misje” na numer 72032. (koszt 2,46 zł)
  2. Od dzisiejszej niedzieli możemy nabywać baranki wielkanocne i paschaliki rozprowadzane przez Caritas. Najniższa ofiara za małego baranka lub paschalika wynosi 8 zł. Możemy w dalszym ciągu z kościoła zabierać przygotowane losy na których są wypisane produkty jakie należy zakupić dla potrzebujących i przynieść je do kościoła oraz złożyć do wystawionego kosza jako naszą jałmużnę postną na pomoc dla ubogich.
  3. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialny Apostolat Trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie p[o Mszy św. na plebani zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii.
  4. W czwartek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy młodzież z klas VIII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  5. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Prosimy również, aby w rubryce „Cel Szczegółowy” wpisać nazwę naszej parafii. Wtedy zebrane fundusze trafią do osób potrzebujących w naszej parafii. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Możemy Również z kościoła zabrać ulotkę z numerem KRS Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  6. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego informuje o prowadzeniu rekrutacji do Miejskiego przedszkola nr 2, klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3, oddziałów sportowych w klasach pierwszych i czwartych. Szczegóły na stronie szkoły i w szkole ul. Szkolna 9.
  7. Bóg zapłać za ofiary na remont schodów złożone w ostatnią niedzielę na remont schodów oraz ofiary do puszek na Ukrainę.
  8. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i Głos Ojca Pio.
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Stanisław Tokarz. Wieczne odpoczywanie …

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.