Skip links

V Niedziela Wielkiego Postu – 25.03.2023 r.

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem” – mówi Jezus do Marty na kilka chwil prze wskrzeszeniem Łazarza. Także w nas Zbawiciel chce wzbudzić głęboką wiarę i udzielić nam daru nowego życia. Rozpoczynając kolejny tydzień naszych wielkopostnych zmagań, otwórzmy nasze serca na obecność Chrystusa, którego zwycięstwo nad śmiercią celebrujemy podczas każdej Eucharystii.

Ogłoszenia

 1. Dzisiaj o godz. 1630 droga krzyżowa, o godz. 1700 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, bezpośrednio po nabożeństwie gorzkich żali Msza święta.
 2. W piątek 31 marca br. rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. PROGRAM REKOLEKCJI
  W sobotę Spowiedź wielkopostna:
  850 – 1000
  1040 – 1200
  1430 – 1600
  1630 – 1800.
 3. W przyszłą niedzielę 2 kwietnia Niedzielą Palmową rozpoczniemy Wielki Tydzień. Uroczyste poświęcenie palm będzie przed Mszą św. o godz. 9:30, a po Mszy św. konkurs palm. Na poświęcenie palm gromadzimy się na placu przed kościołem. Składka z Niedzieli Palmowej przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 4. W poniedziałek zakończenie rekolekcji. O godz. 1600 Msza św. i nabożeństwo dla ludzi starszych i chorych. Bardzo prosimy, aby pomóc osobom starszym w dotarciu do kościoła na to nabożeństwo. Od godz. 1530 będzie okazja do spowiedzi św. dla chorych. W poniedziałek na Mszach świętych będzie zbierana składka na rzecz rekolekcji. W związku z rekolekcjami w sobotę i Wielki Poniedziałek Kancelaria nieczynna.
 5. Do osób obłożnie chorych z posługą sakramentalną przed świętami, udamy się w Wielki Piątek a zarazem w pierwszy piątek miesiąca 7 kwietnia od godz. 800. Prosimy, aby tych chorych do których nie przychodzimy na pierwszy piątek zgłaszać w zakrystii.
 6. Dzisiaj po Mszy św. odbędzie się Kiermasz wielkanocny Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Radosne Serca. Będzie można nabyć: palmy, kartki, pisanki, stroiki oraz inne ozdoby wielkanocne. Zebrana kwota z kiermaszu przeznaczona będzie na turnus wakacyjny dla podopiecznych Wspólnoty.
 7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i Gość Niedzielny Extra.
 8. W ostatnim tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do wieczności Ludwik Mróz. Wieczne odpoczywanie …

Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.