Skip links
Ogłoszenia parafialne, Parafia św. Heleny w Nowym Sączu, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 09.04.2023 r.

Chrystus zmartwychwstał! Ta dobra nowina rozbrzmiewa dzisiaj w sposób szczególny w naszych kościołach i w naszych rodzinach. Przyszliśmy na Mszę św., aby spotkać się ze zmartwychwstałym Panem i osobiście doświadczyć owoców Jego zmartwychwstania. Otwórzmy zatem nasze serca i umysły na zmartwychwstałego Pana, który jest prawdziwie obecny w eucharystycznej ofierze.

Ogłoszenia

  1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania. Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą, ofiarą i zaangażowaniem przyczynili się do godnego przygotowania i przeprowadzenia Triduum Paschalnego. Dziękujemy ks. Krzysztofowi za wygłoszone w tym roku kazania pasyjne. Dziękujmy Liturgicznej Służbie Ołtarza: lektorom i ministrantom za udział w nabożeństwach i przygotowanie asyst. Dziękujemy młodzieży z Grupy Apostolskiej i Stowarzyszeniu Faustinum za przeprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy przygotowaniu Ciemnicy, Grobu Bożego i dekoracji kościoła na święta. Dziękujemy młodzieży za zaciągnięcie straży przy Bożym Grobie. Dziękujemy panu kościelnemu i panu organiście za ich posługę w czasie całego Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy wolontariuszom z Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnych Kół Caritas za zbieranie darów i przygotowanie paczek żywnościowych na święta dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli potrzebujących materialną pomocą. Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim wynagrodzi poniesiony trud obfitością swego błogosławieństwa. Bóg zapłać!
  3. Jurto drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 1230 będzie udzielany sakrament Chrztu św. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. W najbliższą sobotę i niedzielę 15 i 16 kwietnia będziemy w naszej parafii przeżywać wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi Bp Leszek Leszkiewicz. W sobotę o godz. 1500 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie Biskupa ze Stowarzyszeniami i Wspólnotami działającymi w parafii. Na to spotkanie zapraszamy: Akcję Katolicką, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Parafialną Caritas, Wspólnotę Rodzin Kapłańskich i Zakonnych, Stowarzyszenie Radosne Serca, Wspólnotę Faustinum i Misyjny Krąg Rodzin. O godz.1700 na plebani spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską. O godz. 1800 uroczyste wejście ks. Bpa do kościoła, powitanie i Msza św. na rozpoczęcie wizytacji połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich parafian. W niedzielę po Mszy św. o godz. 800spotkanie z przedstawicielami Róż Żywego Różańca i Nadzwyczajnymi Szafarzami Eucharystii. Po Mszy św. o godz. 930 spotkanie z młodzieżą, lektorami i chórem parafialnym. Po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie z dziećmi, scholą, ministrantami i Dziewczęcą Służbą Maryjną.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.