Skip links

Święto Miłosierdzia Bożego – 16.04.2023 r.

Jako uczniowie Chrystusa, zgromadzeni na Mszy św., stajemy się uczestnikami pokoju, który On nam przynosi. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o misji odpuszczania grzechów, którą otrzymali Apostołowie. Zmartwychwstały Chrystus żyje i nadal działa w swoim Kościele, nigdy nie zostawia nas samych. Dziś, rozpoczynając Tydzień Miłosierdzia, pragniemy poprzez udział w Eucharystii dziękować Bogu za dar Jego miłosierdzia, które nam objawił w Jezusie Chrystusie – w Jego śmierci i zmartwychwstaniu – uobecnianych w Eucharystii, a zwłaszcza poprzez sakrament pokuty i pojednania.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele 79 Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa „SKORO DOSTĄPILIŚMY MIŁOSIERDZIA, STAŃMY SIĘ MIŁOSIERNI”. Niech szczególnie w tym tygodniu nie zabraknie naszej modlitwy i pomocy niesionej osobom chorym, samotnym i potrzebującym. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na cele realizowane przez diecezjalną Caritas. W naszej parafii dzisiaj o godz. 1500 nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.
  2. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przyszła niedziela jest niedzielą Biblijną. W przyszłą niedzielę 23 kwietnia przed kościołami miasta Nowego Sącza będą zbierane ofiary do puszek na Sądeckie Hospicjum w ramach akcji Pola Nadziei. W miarę możliwości zachęcamy do wsparcia potrzeb podopiecznych hospicjum.
  3. Parafia św. Małgorzaty, Policja i Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych zaprasza  w najbliższą sobotę 22 kwietnia na Mszę św. o godz. 1100 w Bazylice, rozpoczynającą sezon motorowy i poświęcenie samochodów na parafialnym parkingu przy Bulwar Narwiku. Po poświęceniu szereg atrakcji: pokaz pracy Policji, Straży Pożarnej, prezentacja symulatora wypadku samochodowego, grill.
  4. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.