Skip links
Ogłoszenia Duszpasterskie, Niedziela Biblijna, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023 r.

Niedziela Biblijna, którą dziś obchodzimy, przypomina nam, jak ważna jest lektura Pisma Świętego dla naszej wiary. Dzisiejsza Ewangelia mówi o tym, że zmartwychwstały Jezus ukazuje się swoim uczniom, wędrującym do Emaus. Spotkanie w drodze otwiera ich serca na rozumienie słów Pisma i uzdalnia ich do rozpoznania obecności Pana w znaku łamanego chleba. Również my, gromadząc się wokół ołtarza, usłyszymy słowa, które kieruje do nas żywy i obecny Bóg. Otwórzmy na nie nasze serca, przyjmijmy je z wiarą i wprowadzajmy w życie.

Ogłoszenia

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek przeniesiona z dzisiejszej niedzieli uroczystość św. Wojciecha, Bpa i męcz., głównego patrona Polski; we wtorek święto św. Marka Ewangelisty; w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny. Przyszła niedziela jest niedzielą Dobrego Pasterza i niedzielą modlitw za kierowców. W przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 800, 930 i 1100 będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów mechanicznych na rozpoczęcie nowego sezonu motorowego.
  2. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA”, zaprasza na Spotkanie z Biblią „Król Salomon i pierwsza świątynia Izraela”, cykl Biblijna Historia zbawienia. Spotkanie poprowadzi ks. prof. Piotr Łabuda w środę 27 kwietnia br. o godz. 1700. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu – Gmach Główny, ul. Jagiellońska 56.
  4. Dziękujemy za dokonane w ostatnim tygodniu wpłaty na bankowe konto parafii i złożone w kancelarii ofiary na remont schodów naszego kościoła. Bóg zapłać. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prowadzone prace remontowe. Dziękując za dotychczasowe ofiary w miarę możliwości prosimy o dalsze wsparcie.
  5. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marek Szczygieł i Wojciech Magiera. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.