Skip links
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, Ogłoszenia Duszpasterskie, Niedziela Biblijna, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA – 30.04.2023 r.

W czwartą niedzielę Wielkanocy Kościół ukazuje nam Jezusa jako dobrego pasterza, który troszczy się o swoje owce i który oddaje za nie swoje życie. Z tego powodu na całym świecie modlimy się dziś o nowe powołania do służby Bożej w Kościele, zwłaszcza do kapłaństwa, byśmy nie czuli się opuszczeni jak owce bez pasterza. Również dzisiaj naszą modlitwą obejmijmy wszystkich kierowców oraz tych, którzy korzystają z dróg, prosząc o to, aby czynili to zawsze odpowiedzialnie i bezpiecznie. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na remont schodów naszego kościoła.

Ogłoszenia

  1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania i  rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy o tym, że ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
  2. W poniedziałek 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwo majowe w dni powszednie będzie o godz. 1800 a po majówce Msza św. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W niedziele i święta nabożeństwo majowe będzie o godz. 1730, przed Mszą św. Tradycyjnie gromadźmy się również przy kapliczkach na wspólne śpiewanie Litanii Loretańskiej.
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; we wtorek św. Atanazego; w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Nie jest to święto obowiązkowe, ale postarajmy się, aby w tym dniu uczestnicząc we Mszy św., modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Msza św. w kościele św. Heleny o godz. 700 a w kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1100 i 1800. Na Mszach św. słowo Boże wygłosi nasz rodak, misjonarz w Tanzanii ks. Andrzej Duda. Ofiary składane na tacę 3-go maja przeznaczone będą na działalność misyjną ks. Andrzeja. W środę nabożeństwo majowe będzie o godz. 1730. W czwartek wspomnienie św. Floriana a w sobotę święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Wspólnoty Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek modlimy się w intencjach misyjnych Kościoła i wspieramy misjonarzy ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek o godz. 1630 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dla dzieci. O godz. 1800 nabożeństwo majowe a po majówce Msza św. i nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek jak zwykle udamy się do chorych z posługą sakramentalną. W sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. W pierwszą sobotę Misyjny Krąg Rodzin o godz. 1715 poprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
  5. Młodzież naszej parafii zaprasza w przyszłą niedzielę 7 maja na Kiermasz ciast. Po Mszy Świętej będzie można nabyć ciasta przygotowane przez młodych i nie tylko. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony wakacyjny wyjazd młodzieży na Rekolekcje w kajaku. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest: Gość Niedzielny i Głos Ojca Pio. Wszystkich zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Marian Rams. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.