Skip links
V NIEDZIELA WIELKANOCNA, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07.05.2023 r.

Trwając w radości ze Zmartwychwstania Pańskiego przychodzimy na Eucharystię, aby dziękować Panu Bogu za dar zbawienia, jaki nam ofiarowuje w swoim Synu. W piątą niedzielę wielkanocną Jezus daje nam wspaniałe obietnice, które spełnią się, pod warunkiem, że będziemy mieli wiarę i będziemy się troszczyli o bliską, zażyłą relację z Nim. Prośmy więc dzisiaj Jezusa, abyśmy otwierali się na Jego obecność, tak by mógł przenikać naszą codzienność i dzięki temu mógł wprowadzić nas do mieszkania w niebie, które dla nas przygotował. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ogłoszenia

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek uroczystość św. Stanisława Bpa i męcz., głównego patrona Polski i diecezji Tarnowskiej.
  2. W poniedziałek na nabożeństwo majowe i Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialna Apostolat Trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową. We wtorek na nabożeństwo majowe i Mszę św. oraz spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Parafialny Zespół Caritas.
  3. W sobotę 13 maja przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Matka Boża Fatimska wciąż wzywa nas do nawrócenia, pokuty i modlitwy. Odpowiadając na Apel Maryi z Fatimy każdego 13 dnia miesiąca od maja do października będziemy organizować Nabożeństwo Fatimskie. W sobotę o godz. 2000 Msza św. a po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Podczas tego nabożeństwa prosimy, aby figurę Matki Bożej Fatimskiej niosła młodzież naszej parafii. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach fatimskich dzieci, młodzież i dorosłych. Wszystkich prosimy aby na procesję przynosić świece lub lampiony.
  4. Dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na remont schodów naszego kościoła. Bóg zapłać.
  5. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Joanna Żmigrodzka. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.