Skip links
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023 r.

Dziś nasza diecezja dziękuje Panu Bogu za 50-letnią obecność w Kongu i posługę tarnowskich misjonarzy w 12 krajach świata. Włączmy się w tę jubileuszową modlitwę, dziękując za misyjny zapał wielu tarnowskich prezbiterów i prosząc Ducha Świętego, aby w sercach osób duchownych i świeckich wzbudzał go nadal dla dobra Kościoła.

Ogłoszenia

  1. Nabożeństwo majowe w niedzielę jest o godz. 1730 a w dni powszednie o godz. 1800.
  2. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Kwartalne dni modlitw o urodzaje, obchodzone tradycyjnie przed Wniebowstąpieniem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracujących na roli oraz o zachowanie od nieszczęść i klęsk żywiołowych. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Jest to także dzień imienin Bpa Andrzeja Jeża, pamiętajmy o modlitwie w jego intencji. W środę na nabożeństwo majowe Mszę św. i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Akcję Katolicką naszej parafii. W czwartek przypada wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. W przyszłą niedzielę 21 maja w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z klas trzecich na Mszy św. o godz. 1230. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych w sobotę od godz. 900 do 1000. W poniedziałek na godz. 1915 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na ustalenie porządku niedzielnej uroczystości. Bardzo prosimy, aby w niedzielę 21 maja kościół na Mszy św. o godz. 1230pozostawić dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Dlatego osoby, które przychodzą zwyczajowo na Mszę św. o godz. 1230 prosimy aby wybrały inną godzinę Mszy św.
  4. Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu zapraszam na uroczystości odpustowe ku czci św. Rity w dniach 19 do 22 maja 2023 r.
  5. Parafia Ducha Świętego zaprasza na Weekendowy Kurs Przedmałżeński w formie warsztatów, który odbędzie się w dniach od 2-4 czerwca 2023 r. Zapisy przez emaila: nowysacz@jezuici.pl lub  sms: 608 585 059.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny oraz album i książka o pracy tarnowskich misjonarzy pt. „12 śladów na 3 kontynentach”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Romana Ruchała. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.