Skip links

VII – NIEDZIELA WIELKANOCNA – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023 r.

Wniebowstąpienie Pańskie, które dzisiaj wspominamy, wcale nie sprawia, że Jezus przestaje być obecny między nami. Wręcz przeciwnie – On nadal tu jest i działa pośród nas, ale już w inny sposób, niż za czasów swojego ziemskiego życia. Dzisiaj chcemy na nowo zatrzymać się nad Jego zapewnieniem, że gdzie dwaj albo trzej zebrani są w Jego imię, tam On jest pośród nich” (Mt 18,20). A nas tu jest dzisiaj o wiele więcej. Otwórzmy zatem nasze serca na obecność Jezusa we wspólnocie Kościoła, którą tworzymy. Szczególnie dzisiaj naszą modlitwą obejmijmy dzieci, które w naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe i nowenna do Ducha Świętego o godz. 1730.
  2. Od poniedziałku do piątku dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać „biały tydzień”. Bardzo prosimy, aby w tym czasie dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły we Mszy św. i nabożeństwie majowym. W „białym tygodniu” Msza św. będzie o godz. 1800 a dopiero po Mszy św. nabożeństwo majowe.
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; w piątek św. Filipa Neri a w przyszłą niedzielę, 28 maja przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  4. W piątek 26 maja br. od godz. 1500 według wyznaczonego porządku młodzież z klas VII Szkoły Podstawowej w sali gimnastycznej Katolickiej Szkoły Podstawowej przy naszej Parafii będzie miała egzamin przed bierzmowaniem. Na egzamin kandydaci do bierzmowania przychodzą z jednym z rodziców.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1100 dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej będą przeżywać rocznicę swojej I Komunii św. Okazja do spowiedzi św. dla tych dzieci i ich rodziców będzie przez cały tydzień, codziennie przed i w czasie Mszy św. o godz. 1800.
  6. W czwartek 25 maja, parafie Matki Bożej Niepokalanej i Ducha Świętego w Nowym Sączu poprowadzą Drogę Światła ulicami miasta Nowego Sącza z rozważaniami w oparciu o nauczanie św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie w Sanktuarium św. Rity o godz. 1930, a zakończenie w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Prosimy zabrać ze sobą świece.
  7. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont schodów naszego kościoła.
  8. Już dzisiaj informujemy, że w uroczystość Bożego Ciała, 8 czerwca po Mszy św. o godz. 930 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii. Z kościoła przejdziemy ulicami Dunikowskiego, Jesionową, Lachów Sądeckich i Gen. Gizy. Procesję zakończymy przy ostatnim ołtarzu na schodach kościoła. Bardzo prosimy o przygotowanie pierwszego ołtarza na procesję Bożego Ciała przez mieszkańców ulic Chabrów i Świerkowej, drugi ołtarz przygotują mieszkańcy ul. Lachów Sądeckich, trzeci ołtarz przygotują mieszkańcy ulic Biała i Jodłowa a czwarty mieszkańcy ulic Opłotki i Widok. Bardzo prosimy, aby wszystkie rodziny z wyznaczonych ulic czuły się odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy a osoby należące do róż Żywego Różańca i Stowarzyszeń działających w parafii mieszkających na tych ulicach prosimy o koordynację przygotowań. W zakrystii można uzyskać więcej informacji na temat przygotowania ołtarzy.
  9. Katolickie Stowarzyszenie „CIVITAS CHRISTIANA” w Nowym Sączu zaprasza na Spotkanie z Biblią „ Królestw Izraela i Prorocy”. Cykl -Biblijna Historia zbawienia. Spotkanie poprowadzi: ks. prof. Piotr Łabuda w środę 24 maja br. o godzinie 1700. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, Dom Gotycki ul. Lwowska 3.
  10. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.