Skip links

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023 r.

Zesłanie Ducha Świętego jest spełnieniem obietnic, jakie Jezus zostawił uczniom. Duch Święty, który zstąpił na Apostołów działa nieustannie w naszych sercach. Dzisiejsza uroczystość jest okazją, aby przypomnieć sobie o darach Ducha Świętego, które otrzymaliśmy podczas bierzmowania. Módlmy o to, abyśmy zawsze potrafili otwierać się na działanie Ducha Świętego w naszym życiu i współpracować z darami, których nam udziela. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na remont schodów naszego kościoła.

Ogłoszenia

  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Wielkanocy. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. W liturgii obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Nie jest to święto obowiązkowe, ale postarajmy się w miarę swoich możliwości uczestniczyć we Mszy św. Msze św. będą w kościele św. Heleny o godz. 700 a w kościele Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800. Nabożeństwo majowe o godz. 1730.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę święto Nawiedzenia NMP; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, zapraszamy w tym dniu do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie; w sobotę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.
  3. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W naszym kościele od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600. W pierwszy czwartek modlimy się za wszystkich powołanych do kapłaństwa i do życia zakonnego oraz prosimy o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Po Mszy św. o godz. 1800 na plebani spotkanie Wspólnoty Rodzin Kapłańskich i Zakonnych. W pierwszy piątek modlimy się w intencji misji i wspieramy działalność misyjną Kościoła ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek o godz. 1630 Msza św. i nabożeństwo do NSPJ dla dzieci. O godz. 1800 Msza św. a po Mszy św. nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek jak zwykle udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W pierwszą sobotę po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.           O godz. 1715 Misyjny Krąg Rodzin poprowadzi nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.
  5. W czwartek 1 czerwca br. w godz. 1400 – 1530 na parkingu przy Urzędzie Gminy Chełmiec, ul. Papieska 2 będzie można wykonać bezpłatne badanie wzroku. Szczegóły na plakacie.
  6. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Stanisław Gajerski i Tadeusz Łukasik. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.