Skip links
9 niedziela zwykła, Uroczystość Najświętszej Trójcy, ogłoszenia parafialne, Parafia świętej Heleny, Nowy Sącz

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023 r.

Po zakończeniu okresu wielkanocnego liturgia zaprasza nas do kontemplacji tajemnicy Trójcy Przenajświętszej. Modląc się do Boga w Trójcy Jedynego, prośmy za Kościół, który – tak jak Bóg – jest jeden, choć tworzą go różni ludzie, korzystając z różnych darów Bożej łaski. Prośmy w tej Mszy Świętej, abyśmy zawsze budowali jedność przez bogactwo naszej różnorodności, w szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ogłoszenia

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męcz. a w środę bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz.
  2. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialny Apostolat Trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową. W środę na Mszę św. o godz.1800 i spotkanie po Mszy św. na plebani zapraszamy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich naszej parafii.
  3. W czwartek 8 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Nasz udział w procesji jest uwielbieniem Boga i wyznaniem wiary w obecność Jezusa pośród nas. W Boże Ciało procesja do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 930. Prosimy, aby na procesję zabrać feretrony i sztandary, dzieci pierwszokomu­nijne niech przyjdą w swoich strojach pierwszokomunijnych. Rodziców z trójek klasowych prosimy o pomoc w ustawieniu dzieci i pokierowa­niu nimi podczas procesji. Prosimy rodziców dzieci przedszkolnych o przygotowanie ich i przyprowadzenie do sypania kwiatów podczas procesji.
  4. W uroczystość Bożego Ciała, Msze św. będą: w kościele św. Heleny o godz. 1330. W kościele  Krzyża Świętego o godz. 630, 800, 930, 1230 i o godz. 1800. Ze względu na procesję nie będzie Mszy św. o godz. 1100. Ofiary składane na tacę w Boże Ciało przeznaczone są na utrzymanie Hospicjów w naszej Diecezji. Procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie przez całą „oktawę” Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 1800 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1230.
  5. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny Festyn Parafialny, który odbędzie się 25 czerwca br. na placu przy Astro Centrum a Chełmcu. W związku z tym ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci zatytułowany „Moja rodzina” w dwóch kategoriach wiekowych 5 – 7 lat i 8 – 10 lat. Prace można składać do dn. 17 czerwca w zakrystii. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej naszej parafii (KLIKNIJ TUTAJ). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas festynu.
  6. Bóg zapłać za ofiary w ostatnią niedzielę na remont schodów naszego kościoła. W przyszłą niedzielę wychodząc z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie kiermasz ciast i będą zbierane ofiary na lek dla chorego dziecka Wiktorii Wróbel. W miarę możliwości zachęcamy do wsparcia rodzicom w bardzo drogim leczeniu dziecka.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka.
  8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Joanna Rola, Janina Szkarłat i Janusz Łopucki. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.