Skip links
Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

13. NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.07.2023 r.

Chrystus do końca nas umiłował i oddał za nas swoje życie. Tylko wpatrzeni w Jego przykład możemy zrozumieć radykalizm słów, które dzisiaj usłyszymy, i wybrać pierwszeństwo Jego miłości: „Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien”. Uczestnicząc w tej Mszy św. prośmy Boga, aby uzdrowił nas z choroby egoizmu i uzdolnił do coraz doskonalszej miłości. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ogłoszenia

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto św. Tomasza, Ap.; w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej a w sobotę św. Jana z Dukli.
  2. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1730 Parafialny Apostolat trzeźwości poprowadzi modlitwę różańcową. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy wspólnotę Rodzin Kapłańskich i Zakonnych oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza i młodzież. W pierwszy piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i modlimy się w intencji misji oraz wspieramy działalność misyjną Kościoła ofiarami składanymi do skarbonki. W pierwszy piątek Msza św. dla dzieci o godz. 1630. Natomiast po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek wszyscy kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych rano od godz. 800. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem będzie w czwartek od godz. 1700 i piątek od godz. 1600.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na remont schodów naszego kościoła. Bóg zapłać. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie parafialnego Festynu. Dziękujemy darczyńcom, różom różańcowym, młodzieży, stowarzyszeniom i wspólnotom parafialnym oraz wszystkim, którzy wzięli udział w festynie i wsparli loterię fantową z której dochód w kwocie 28 tyś. zł. został przekazany na rehabilitację dzieci Maksymiliana i Fabiana.
  5. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i Głos O. Pio. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. (ze stoiska z prasą katolicką można zabierać wejściówki na dzisiejszy koncert laureatów festiwalu SKOWRONECZEK w Sądeckim Amfiteatrze w Parku Strzeleckim)
  6. W gablocie znajduje się ogłoszenie Wójta Gminy Chełmiec dotyczące prowadzenia ewidencji bezodpływowych szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków.
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Józefa Tokarz. Wieczne odpoczywanie…
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.