Skip links
Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

14. NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.07.2023 r.

XIV Niedziela Zwykła 9.07.2023

Na niedzielnej Eucharystii Chrystus zaprasza nas, abyśmy przy Jego sercu odnaleźli ukojenie. Trudy i obciążenia naszego życia bywają duże, ale większa jest moc łaski Boga. Słuchając Jego słowa i karmiąc się Jego ciałem otwieramy się na Jego miłującą obecność. Prośmy w czasie tej Mszy św., by spotkanie z Chrystusem przemieniło nasze wnętrza, i uzdolniło do radosnego uwielbienia Boga.

Ogłoszenia

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto św. Benedykta, patrona Europy; w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.; w czwartek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów Diecezji; w sobotę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
 2. W poniedziałek 10 lipca w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszyscy postarajmy się, aby znaleźć czas na osobiste spotkanie z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Adoracja będzie mieć następujący porządek
  • 800 – Msza św. i rozpoczęcie adoracji. W poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 630 w kościele Krzyża Świętego;
  • 900 – adorują parafianie z ulic: Dunikowskiego, Św. Heleny, gen. Gizy, O. Papczyńskiego, Ks. Ściegiennego, Rzeźbiarskiej, Jaworowej i Klonowej;
  • 1000 – adorują parafianie z ulic: Lachów Sądeckich, Meissnera, Witkacego, Gazdowskiej, gen Maczka, Modrzewiowej i Jesionowej;
  • 1100 – adorują parafianie z ulic: Krakowskiej, Dmowskiego, Całkowej i Axentowicza;
  • 1200 – adorują parafianie z ulic: Marcinkowickiej, Białej, Jodłowej, Nowej i Jagodowej;
  • 1300 – adorują parafianie z ulic: Witosa, Szkolnej, Słonecznej, Magazynowej, Krótkiej i Banacha;
  • 1400 – adorują parafianie z ulic: Limanowskiej, Bocznej, Sicie, Batalionów Chłopskich, Leśnej i Podgórskiej;
  • 1500 – adorują parafianie z ulic: Dunajcowej, Kosmonautów, Uroczej, Miłej, Prostej, Pilotów, Wiejskiej, Czeremchowej, Zabawy, Szewskiej, Opłotki, Chełmieckiej i Rozwadowskiego;
  • 1600 – adorują parafianie z ulic: Szerokiej, Rolnej, Ogrodowej, Kwiatowej, Świerkowej, Zielonej, Gołębiej, Gajowej, i Łącznej;
  • 1700 – adorują parafianie z ulic: Papieskiej, Starowiejskiej, Małowiejskiej, Oleandrów, Chabrów, Kaktusów i Narcyzów.

Prosimy, aby z każdego wyznaczonego rejonu parafii przygotować 30 minutową adorację, a resztę czasu pozostawić na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Adorację niech poprowadzą członkowie Róż różańcowych lub Stowarzyszeń działających w parafii. Dzieci na adorację przychodzą razem z rodzicami. Jeżeli to możliwe przychodźmy na adorację w czasie wyznaczonym dla swojego miejsca zamieszkania, ale każdy może przyjść w dowolnym czasie.

 1. W tym roku procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do krzyża przy ul. Leśnej będzie w czwartek 13 lipca, ponieważ 13 sierpnia wypada niedziela i nie chcemy odwoływać Mszy św. niedzielnej o godz. 1800.
 2. W środę po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 3. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 4. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 5. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Michalina Sromek. Wieczne odpoczywanie …
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.