Skip links
29 Niedziela Zwykła, Ogłoszenia Duszpasterskie, Parafia Helena, informacje, Nowy Sącz

29. NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023 r.

Przychodząc na Eucharystię zawsze stajemy przed szansą głębokiego i serdecznego spotka-nia z Panem Bogiem oraz ze wspólnotą Kościoła. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy słowa Jezusa „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Jest to także wezwanie do tego, by uznać obecność i autorytet Boga w naszym życiu. Przeżywa-jąc dzisiaj Światowy Dzień Misyjny pamiętajmy o wszystkich misjonarzach i misjonarkach oraz o tych, którzy nie poznali jeszcze Chrystusa. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.

XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2023

Ogłoszenia 

  1. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe jest codziennie o godz. 1715. Wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w sobotę święto świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
  3. Informujemy, że w naszej parafii spowiedź św. przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie 30 i 31 października. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty po to, aby móc przez zyskiwanie odpustów skutecznie pomagać duszom cierpiącym w czyśćcu.
  4. Wyjazd na Diecezjalne Misyjne spotkane Róż Żywego Różańca w sobotę o godz. 815 z parkingu przy naszym kościele.
  5. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na prowadzone inwestycje parafialne. Wszystkim dziękujemy za dotychczas składane ofiary i dokonywane wpłaty na bankowe konto parafii oraz prosimy o dalsze wsparcie. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na misje. Bóg zapłać.
  6. W przyszłą niedzielę29 października o godz. 1500 dodatkowa Msza św. dla chorych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Od godz. 1430 będzie dla chorych okazja do spowiedzi św. Bardzo prosimy, aby umożliwić ludziom starszym i chorym udział w tej Mszy świętej.
  7. Do nabycia jest niedzielna prasa katolicka. Dzisiaj jest Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
Strona wykorzystuje pliku cookies. Nie zbieramy informacji, niczego nie przekazujemy.